Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó lehet ez az edzésterv?

Jó lehet ez az edzésterv?

Figyelt kérdés

Hétfő - Mell-kar:

Fekvenyomás

Tárogatás

Francia rudas bicepsz hajlítás

Kalapács

Csigás letolás

Tricepsznyújtás


Kedd - Pihenő


Szerda - Hát-váll

Mellhez lehúzás csigán

Fűrészelés

Vállból nyomás

Oldalemelés

Döntött törzsű oldalemelés


Csütörtök - Pihenés


Péntek - Láb-has

Guggolás

Felhúzás

Vádli

Lábemelés

Térdfelhúzás



2017. márc. 21. 20:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Sorozat és ismétlés számokat majd kitapasztalnám még, de úgy 4x6-8 körül mondanám
2017. márc. 21. 20:54
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

Hétfő

Fekvenyomás

Francia rúd

Letolás


Szerda

Felhúzás

Evezés

Vállból nyomás

Oldalemelés


Péntek

Guggolás

Vádli

Hasazás


Felejtsétek már el,hogy a felhúzást lábhoz rakjátok.Ki találta ki ezt a szarságot?Az egy hátgyakorlat

2017. márc. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az miért jó ha így lecsökkentjük a gyakorlatok számát?
2017. márc. 21. 21:11
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az nem egy hát gyakorlat, az egy összetett gyakorlat. Azért célszerű hát napra rakni, mert a guggolással együtt túl sok lenne egyszerre. Legalább annyira dolgozik a hajlító amennyire az alsó és a széles hátizom. Értelmetlen vitát nem kell folytatni.
2017. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az persze lehet, hogy szar a technikád és te az egész súlyt a hátaddal emeled fel, de arról én nem tehetek. Ha nem vagy képes legalább annyira aktiválni a gyakorlatban a hajlítód, mint a hátad, az életben nem fogsz rendes súlyokat húzni.
2017. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem, mondjuk gondoltam is hogy guggolással együtt húzós lesz, tanácsodat megfogadom.


Kicsit kifejteném a kérdésemet: Miért jó szerinted ennyire lecsökkenteni a gyakorlatok számát? Bárhol néztem ennél csak jóval többet csinálnak, szóval azokhoz képest ez kevesebb. Azért is csináltam ilyen kevésre, mert mindegyikbe a legtöbbet akarom adni, sok gyakorlattal az meg nem fog menni, mert valamelyiknek rovására megy.


Meg még annyi hogy csuklya az kap terhelést ezeknél? Mert azt is edzeni kellene, és az gondolom mehetne hát-vállhoz, ha már csökkentettük a gyakorlatok számát is.

2017. márc. 21. 21:56
 7/16 anonim ***** válasza:
Azért jobb a kevesebb gyakorlat, mert célszerű a leghatékonyabbat kiválasztani és azt tökéletesíteni. Az izomnak az elvégzett munka mennyisége számít és az intenzitás. Nem fogja érdekelni, hogy te hányféle szögből próbálod "változatosan" csesztetni. Amit pedig sokat csinálsz abban egyre jobb és jobb leszel, ezért célszerű 1-2 gyakorlatot kiválasztani maximum.
2017. márc. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Úgy értém izomcsoportonként 1-2 természetesen.
2017. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat! Zöldek mentek :)
2017. márc. 21. 22:06
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen,dolgozik a láb is,de ez elsődlegesen hátra,főleg alsóhátra megy.Csinálj csak felhúzást,nem lesz izmos lábad.
2017. márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!