Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Növeljek tömeget, vagy szálkás...

ΨPOSZEIDON[HUN]Ψ kérdése:

Növeljek tömeget, vagy szálkásítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves vagyok, 65 kg és 182 cm.

Járok edzeni egy ideje, de eddig nem vettem olyan komolyan. (Nem tartottam be semmi féle edzésrendet, de azért az édességre vigyáztam)

Hétköznaponként járok edzeni.

Fehérjét általában 2-3x szedek be egy adagot egy héten edzés után.

Felsőtestre nem vagyok "zsíros", de ha összefogom a hasamon a bőrt, akkor nem 1-2cm vastag.

Na most nekem azzal van a bajom, hogy vékonyak a lábaim és a karom (De mint mondtam nem vagyok teljesen zsírtalan)

Tömegnövelőt kellene szednem, vagy több fehérjét kellene bevinnem vagy mit tegyek? Több izmot szeretnék.

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2017. márc. 31. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
65 kilóval hova akarsz szálkásítani? Úgy akarsz kinézni, mint egy végső stádiumos aids beteg?
2017. márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Cortez70 ***** válasza:
65 kilosan neked bőven tömegelni kell, sokáig. A fehérje legyen meg nálad napi 120-130g, ennél többet hiába vinnék be naturalban. Kalória pluszban kell lenned, tehát több ch-t vagy zsírt kell enned. Tömegnövelő nem kell, a legtöbb csak cukorkupac.
2017. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Uhh.. nagyon szépen köszönöm srácok! :)

Valószínűleg így haladtam volna tovább, ha nem írtok...

Esetleg annyiban még tudnátok segíteni, hogy hogyan állítsam össze az étrendem, vagy esetlen van olyan oldal ahol segítenek? Előre is köszönöm!

2017. márc. 31. 18:11
 4/4 Cortez70 ***** válasza:
A bodybuilder oldalon vannak mintaétrendek, de szerintem nem érdemes egy adott étrendhez tartani magad, mivel nem sokáig bírnád az egyhangúságot. Simán csak számold azokat amiket eszel és látod, hogy mit kell és mennyivel növelni. Most hiába írnám, hogy egyél meg napi fél kg csirkét és meg is van a fehérjéd, nem tuti, hogy bírnád és nem is kell. Mivel az ember ehet mást is, pl tojást, túrót, így már nem kell annyi hús, de szamáld bele a növényi fehérjét is. Ch-ból sem csak rizst lehet enni, hanem zabot, tk kenyeret, krumplit, kölest, bulgurt, sok zöldséget és gyümölcsöt, stb. Kalória táblázatokban meg látod, hogy miben mennyi a tápanyag.
2017. márc. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!