Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hányszor érdemes egy héten...

Hányszor érdemes egy héten fenékre edzeni?

Figyelt kérdés
Olvastam már olyat is hogy heti 1 edzés elég viszont olyat is hogy hetente 4-5x kell edzeni. Illetve 16 évesen lehet már súlyzóval edzeni vagy még nem ajánlatos? Körülbelül mennyi idő alatt fog látszani a változás?

2017. ápr. 2. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Heti 1 edzés lósz*rt nem ér. A fitnessmodellek mindennap órákat edzenek. Heti 1x pár guggolástól nem lesz kerek feneked, heti 3-4x nyugodtan edzhetsz rá. Legalábbis, nekem attól lett kerek.
2017. ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

#1 komoly vagy, semmit nem tudsz az egészről

kérdező, lehet 1;2 vagy 3 alkalommal edzeni rá, attól függ milyen intenzitással és volumennel edzel, és mennyi idő regenerálódnia az izomnak

pl 5x5 tervek esetén a heti 2-3 edzés az alap, de ha egy izomcsoporta végzel vagy 10-12 sorozatot akkor elég heti egyszer(kezdőknek nem ajánlott)

heti 3 edzésed legyen, teljes testes, a változás az első naptól kezdve elkezdődik és látszódik... az hogy mennyi idő múlva fogják azt mondani hogy "hú de szexi lettél" attól függ mennyire jó az edzésed,étrendet,pihenésed

2017. ápr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

szia

én kezdetben heti 4-5× edzettem, de csak olyan rákészülés jellegűen 1 hétig

ezután heti 3× - guggolás, kitörés, négykézláb lábemelés, hip bridge <-- ezekből 3-at szoktam kiválasztani, súllyal csinálom őket...

mivel még te is fiatal vagy, hamar látszódni fog, de figyelj oda a kajálásra és a pihenésre :) illetve a fokozatosságra.


19/L

2017. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-3x. 12 sorozat legyen kb elosztva 2-3 alkalomra.
2017. ápr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első, ne beszélj hülyeségeket légyszíves. Amikor elkezdtem annó komolyabban edzeni, 2x3 gyakorlatot csináltam 4 hónapig, heti 3x, ebből egy sem edzi célzottan csak a feneket. Egyik nap guggolás, fekvenyomás és evezés, másik nap felhúzás, mellhez húzás (később Húzódzkodás gépen) és vállból nyomás. Aztán később, mikor az a 6 gyakorlat már a gond nélkül ment és elkezdtem fejlődni, jött hozzá még letolás csigán, álló vádli, és bicepsz rúddal, meg has. Mindenből 3x8-10, kivéve vádli és has. Ami még mindig csak 5-5 gyakorlat. Jobban fejlődtem, mint az a kezdő, aki:

-9-10 gyakorlatot kellett hogy megtanuljon hirtelen

-4-5x edzett egy héten.


Mert:


-Nem csökkent a koncentracióm edzés végére sem, így jobban tudtam figyelni a helyes végrehajtásra

-Hamarabb megtanultam a helyes végrehajtást, mert nem 10 gyakorlatot kellett megtanulni hirtelen, így előbb tudtam effektíven edzeni.


Mindezt persze jó étrend mellett. Szóval nem kell 100 lábemelés meg 50 híd heti 4 a kerek fenék hét, hidd el...

2017. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!