Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jól gondolom, hogy izomépítés...

Jól gondolom, hogy izomépítés szempontjából sokkal hatékonyabb 30-45 perc intenzív edzés, mint 1-2 óra? 21L

Figyelt kérdés
45 percnél többet nemis bírnék, úgy kifáradok, plusz azt olvastam, hogy 45 perc után már a szervezet a meglévő izmot kezdi bontani. (Hangsúlyozom, hogy nem fogyni szeretnék, vékony vagyok, csak izmosodás a cél.)

2017. ápr. 4. 16:32
 1/9 Cortez70 ***** válasza:
100%
Ha neked az az intenzív, hogy gyorsan edzel, kevés pihenovel, akkor rossz úton jársz izomépítés szempontjából. Nagy súlyos edzés kell. Nagy sulyokkal edzve nem tudsz és baromság is keveset pihenni, mivel akkor a következő sorozat nem megy akkora súllyal. Nem attól lesz hatékony az edzés, ha elkapkodod és gyorsan lenyomod.
2017. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hoppá, 45 perc-1 órát akartam írni :D Annyi azért elég, nem? Súlyokkal edzek, mindig úgy növelem, hogy egyszerre max 10-12 ismétlést tudjak csinálni.
2017. ápr. 4. 17:16
 3/9 Cortez70 ***** válasza:
Úgy jó, de mehetsz nagyobb súlyra is, amiből csak 6-8 megy sorozatonként.
2017. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 óráig tart egy edzés, bemelegítéssel és nyújtással együtt.

Maga az edzés kb. 2 órás. (Minden sorozatban 4-5perc pihenő)

Sokkal de sokkal jobban fejlődök, mint régen, amikor rövidek voltak az edzéseim. 45 perces edzést nem is tudok elképzelni, nekem csak a guggolás annyi, pedig csak 5 sorozat megy belőle.

2017. ápr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet kijelenteni, hogy elég 1 óra. Ha pl. teljes test edzést csinálsz és beleszámolod a bemelegítést, nyújtást akkor esélytelen, hogy beleférjen 1 órába.
2017. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem teljes testes edzés :)
2017. ápr. 4. 18:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Ok, de akkor se elég ha osztott. Egy hátedzésen amikor felhúzok pl. nekem is lazán elreppen 30 perc, csak a felhúzással. Ilyen kis géptől gépig rohangáló pinalegyezős izolálgatós fosedzést persze le lehet tudni 30-40perc alatt, de az olyan is.
2017. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én inkább az ízületek megvédése céljából ajánlanám a legalább félóra bemelegítőt aminek nem kell túl intenzívnek lennie, csak hogy bemelegítsed az izmaid. Egyesekkel ellentétben nem csak súlyokkal lehet izmosodni, saját testsúllyal is lehet, viszont ellehet érni azt a határt ahol már súlyokra is szükség lesz a fejlődéshez. Jelzem egyik módszer sem fog beválni ha nincs mellett JÓ étrend!!!
2017. ápr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Előző

21/F

2017. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!