Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fejlődök úgy, ahogy...

Miért nem fejlődök úgy, ahogy kellene?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, 187cm és 97kg.

Az ICF 5x5-t csinálom, de szinte mindenhol elakadtam. Mindenhol van egy fix súly, amit nem tudok átlépni. Pl. Fekvenyomásnál a 85-be nem tudok 5 ismétlést nyomni, pedig már 2x deloadoltam.

Mellről nyomásnál is 50kg-ot nem tudom átlépni. És még sok más gyakorlatnál így van.

A kaja rendbe van, mert guggolásban és felhúzásban normálisan fejlődök. Sőt guggolásban jobban, mint kellene.

Miért nem tudok továbblépni egyes gyakorlatoknál? A technikával van a baj, vagy esetleg valami mást rontok el?



2017. ápr. 20. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
válts nagyobb volumenű tervre, próbálj ki egy osztott edzést 8-as ismétlésekkel aztán fél-egy év múlva válts vissza erőemelő tervre
2017. ápr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

8-10-es ismétlésekre*

2017. ápr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3 kérdéssel lejjebb ajánlottad vkinek a leves diétát, próbáld ki esetleg. :D
2017. ápr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 Nem akarok másik tervet csinálni, mert 1,5 hónapja kezdtem az ICF-et. Guggolásban azóta megállíthatatlanul fejlődök. 70kg-mal kezdtem, most pedig 100-ba megy az 5 ismétlés, pedig csak 1,5 hónap telt el.

Minden másban pedig max. 5 - 7,5kg-ot fejlődtem csak.

Guggolásban tovább akarok fejlődni, és ezzel a tervvel szerintem kihozhatom belőle a maxot. Csak az a baj, hogy minden másban stagnálok, alig fejlődök.

2017. ápr. 20. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!