Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van az, hogy az alapgyak...

Miért van az, hogy az alapgyakorlatokban megállíthatatlanul fejlődök, viszont a többi gyakorlatban állandóan ugyan azzal a súllyal edzek, vagy alig fejlődök?

Figyelt kérdés

186cm és 90kg vagyok. Kb. 2 éve edzek, amiből 1 év nem volt olyan komoly és étrendem se volt.

Az ICF 5x5 edzéstervet csinálom egy ideje, de előtte is 5x5-t csináltam.

Most a saját testsúlyom körüli súllyal(+-5kg) guggolok és fekvenyomok 5 ismétléseket. A felhúzásból pedig 120kg-mal csinálom az 5 ismétlést.

Ebben a 3 gyakorlatban nagyon jól fejlődök, 1-2 edzés kell, max egy hét és fejlődök 2,5kg-ot bennük.

Viszont a többi gyakorlatban pl. mellről nyomás, döntött törzsű evezés, bicepszezés, ilyenekben alig fejlődök, mindig ugyan ott tartok.

Étrendem rendben van, mert a 3 fő alapgyakorlatban fejlődök.

Szerintem még jobban menne a fekvenyomás, ha pl erősebb lenne a tricepszem, vagy nagyobb súllyal csinálnám a mellről nyomást.

Mit csináljak, hogy a többi gyakorlatban is fejlődjek, ne csak az alapgyakorlatban?



2017. ápr. 13. 15:16
 1/3 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, ezt elfelejtettem leírni.
2017. ápr. 13. 15:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Például: guggolásban és felhúzásban ilyen súlyok esetén igen gyorsan lehet fejlődni, ahogy írtad hétről hétre, csak figyelj a technikára, és a bemelegítésre, hogy ez így is maradhasson. A mellről nyomásban és szerintem az evezésben is, nem olyan könnyű fejlődni, van akiknek egész lassan megy, és valószínűleg nem is fordítasz olyan figyelmet ezekre a gyakorlatokra mint az alapgyakorlatokra. Bicepszezés dettó, gondolom nem terv szerint bicepszezel, kitűzött súllyal és ismétlés számmal. Míg mondjuk a fekvenyomásra azért jobban odafigyelsz, megjegyzed mikor mennyivel ment. Ott már azért nem mondhatni, hogy még "beginner gain"-jeid vannak, valószínűleg csak szimplán jól megy most, és fejlődsz, általában ez váltakozik, van amíg jól megy, aztán megakad az ember, majd egy idő után újra fejlődésnek indul.

Fej fölé nyomásban szerintem szintén kezdj el valamiféle programot, hogy abban is fejlődj. A többi miatt én nem aggódnék a helyedben, de csak azt tudom tanácsolni, hogy ha valamiben erősödni akarsz, akkor ne csak úgy megszokásból csináld, mindig ugyanazzal a súllyal, hanem csináld programszerűen azt a gyakorlatot is.

2017. ápr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Evezésnél és bicepszezésnél azért sem fejlődök annyira, mert félek, hogy ha növelem a súlyt, akkor rángatózni fogok, vagy besegítek derékkal és így nem lesz szabályos.

Így is egy nehezebb sorozatnál érezem, hogy nem teljesen szabályos.

Mellről nyomással pedig nem tudom, hogy mi van, mert nagy figyelmet fordítok rá, de még sem fejlődök benne.

2017. ápr. 13. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!