Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nektek bevált a teljes testes...

Nektek bevált a teljes testes edzés?

Figyelt kérdés
Nemrég nagyon lefikáztak engem sokan itt az oldalom mert és osztott edzést csinálok, rengeteg gyakorlattal, mert nekem az vált be. Sokan mondták hogy a heti 4 osztott edzésemet cseréljem heti 3 egésztestesre. Tényleg annyira jó az? A konditeremben ahova járok kb mindenki osztott edzést csinál. És ha szerintetek jó az egésztestes edzés tudnátok írni egy példát, hogy egy héten konkrétan milyen napon milywn gyakorlatból mennyi. Egyébként én 5 éve edzek, a második évtől a har.adikig teljesen le voltam ragadva, semmit se fejlődtem. Ekkor össze vissza variáltam mindenféle edzéseket, étrendeket... aztán kb másfél éve téleb elkezdtem sokkal több gyakorlatot csinálni, hogy az edzés végén már szinte könyörgök hogy hazamehessek, de ez végre meghozta a fejlődést, üs sikerült előrébb lépnem erőben és méretben is. Szóval tényleg hülyeség amit én csinálok?

2017. ápr. 27. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érdemes osztottra váltani, ha már akkora súlyokat mozgatsz meg, hogy egyszerűen nem tudsz már leedzeni mindent egy edzés alatt, vagy irreálisan sokat kéne pihenned és túl sokáig tartana az edzés. Na most a terembe járók többsége ennek a közelében nincs. Nem is néznek ki sehogy, gyengék is. Tisztelet a kivételnek, az átlagról beszéltem. Azért edz mind osztottan, mert a koxos profiktól ezt látják. Továbbá az osztott edzés se azt jelenti, hogy akkor egy izomra 5 gyakorlatot csinálsz 20 ismétléssel, mint egy retardált, mert túl nagy lesz a volumen, intenzitás meg a béka segge alatt, pont emiatt. Nem fossá kellmagad szaggatni mint aki televan egy patikával, hanem értelmesen edzeni.
2017. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is most akarok egész testesre váltani, meg igazából több logikát is látok ebben. Nagy hiba volt egyből osztottal kezdeni.
2017. ápr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha 5 éve edzel, és odatetted magad rendesen, akkor már visszalépés lenne a teljes testes, mert elvileg nem tudod végigcsinálni ugyanakkora erőbedobással, mintha egy kezdő lennél. azonban én is látom a teremben, hogy még versenyzők is úgy edzenek osztott tervvel, hogy pl. hátra min 5 gyakorlat kb 20 szériával, és semmivel sem kiemelkedőbb a hátuk. én sem osztom az ilyen nézeteket, hogy nagy volumennel lehet jól fejlődni. Csak egy példa bicpszre 1 gyakorlatot csinálok 3 szériával, és állandóan mondogatják, hogy mutassam a bicepszem.
2017. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt nem arról van szó, hogy nem kell a volumen a fejlődéshez! De nem mehet az intenzitás rovására. És ha pl. heti 3x guggolok az össz volumen is nagyobb lesz benne, mintha egyetlen edzésn rommá guggolnám magam.
2017. ápr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 totolala ***** válasza:
34%

Heti 3x guggolsz. Fiam, Szerinted mikor fejlődik a lábad? Ha egy héten 3x guggolsz, 3x annyira fejlődik?

A láb tipikusan egy olyan izomcsoport amit ha normálisan megedzenél, 2 napig súly nélkül nem tudsz felállni, nem hogy harmadnap megint edzés..


Guggolás, rendesen bemelegítve, egészen nagy súlyig fel, 2 ismétlésig lemegyek, comb nyújtó, comb feszítő, 3-3 széria és a végén 2 kör kitörés.. És 2 napig nem tudok lépcsőzni..

2017. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!