Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Térd, és derékproblémák...

Térd, és derékproblémák mellett hogy tudnám kivitelezni a napi futást? ( inkább kocogásnak mondanám, de később intenzívebben is akarnék futni) (negatív kommentekkel csínján azért de jöhet az is )

Figyelt kérdés

Márciusban kezdtem el először kocogni, hol terepen hol aszfalton, ami következett az útszakaszomon, általában víz mellett vagy erdős részen szeretek kocogni legalább 1 órát vagy másfelet, de hamar le kellett állnom, mert hiába melegítettem be rendesen, a jobb térdemmel kezdtek bajok lenni, elkezdett kattogni (megjegyzem van normális futócipőm! ...tavaly vettem, de most akarok egy újat beszerezni) . Most a BioTechusától szedem az Arthroguard tabit napi 3 bogyóval kiszabva ugye. Itt nem a kitartással van a baj, hanem ha már egy kicsit is intenzívebben akarnám megnyomni, akkor másnapra összevissza csámpázok, meg a derekam úgy fáj, mintha egy ló belerugott volna. 172 cm magas leányzó vagyok 80 kg, 22 éves, és legalább 70 alá szeretném vinni a jelenlegi súlyom. Már most kicsivel kompenzálódott a kattogás, már nem hallom, vagy megsüketültem és még kattog :D...1 szó mint 100, nagyon megtetszett a futás, most még csak a kocogás megy, de remélhetőleg idővel jobban és gyorsabban is fog menni. Mellette a kardiót szoktam csinálni, már amikor bírom, de tavaly -17 kg adtam le CSAK kardiózással, na és persze helyes étkezéssel.


U.i.: Bocsánat a hosszú monológért, de teljes képet akartam nektek adni a helyzetről és hogy miből hova indult ki minden ^^" ....


2017. jún. 3. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbálj meg a futás helyett valami mást.

Pl bicikli, úszás, stb.

Túl nagy a súlyod az izületeidnek, ha már lement 10 kg akkor lehet fokozatosan szoktatni a térded a futáshoz, nem kell egyből 1 órákat futni.

2017. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kezdj el edzeni szerintem combra (guggolásokkal, a fegyencedzésben szépen le van vezetve), illetve gyakorold a hidat, szintén fegyencedzéses lépésekkel.


Illetve kocogj vízben egy ideig, medencébe körbe körbe :D esetleg a Balatonban oda vissza nyilván derékig érő vízben.


A futással meg módjával, hagyj az időt a testednek, fuss kezdetben heti 3x 15-20 percet és lassan növeld a tempót illetve a kilométerek számát. A nyújtást illetve egy ilyen alap vitamin pakkot is elkezdhetsz szerintem :-).

2017. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

felkészületlen test és izomzat+rázó edzés pl futás=fájdalom,sérülés.

2 lehetőség van.

1.felkészíted a testedet a futásra guggolásokkal,vádliedzéssel és törzs edzéssel,amit írt az előző a fegyenc teljesen jó erre.

2.más kardió edzés típust választasz ami nem rázó és nem terhel rá az egész testsúly 1 lábra pl kettlebell.

2017. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Túlsúllyal sehogy. Túl sok az ízüleidnek a terhelés (maga a túlsúly is eleve plusz teher), ezért fáj. Javaslom a gyaloglást először, ha az is sok a térdednek, akkor úszás, vagy könnyű terepen biciklizés. Aztán ha lement 10 kiló, meg lehet próbálni újra futni. Egy kezdőnek amúgy sem a futás a legjobb mozgásforma fogyáshoz.
2017. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindegyikőtöknek igaza van, köszönöm szépen! Úszásra már én is gondoltam, de sajnos nem tudok úszni...viszont tervezem, hogy az idén megtanulok, mindig is imádtam vízben lenni, remek ízületkímélő, megfogadom a tanácsaitokat! Még a másik amire gondoltam az a görkorcsolyázás, amit szintén jó comberősítő és popsiformáló mozgásformának vélek, talán még beiktatnám azt is. De tudom, tudom , mindent apró lépésekben és módjával :)
2017. jún. 4. 21:26
 6/6 anonim ***** válasza:

jah.

ha napi 4-5 órában görkorizol,heti 5x akkor lehet posiformáló is akár.

a progresszív guggolással,heti 2 edzéssel amiből a guggolás max fél óra meg lazán meglehet sokkal gyorsabban.

csak ugye a jó far 2 tényezőből áll.

a megfelelő farizom fejlettség és a vékony zsírmentes derék ami hangsúlyossá teszi.

a kevésbé szerencséseknek az elsőhöz edzeni kell normálisan,a derékhoz meg elkerülhetetlenül meg tanulni normálisan táplálkozni.

2017. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!