Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bokasüllyedés mellett lehet...

Bokasüllyedés mellett lehet teljes erőbedobással edzeni lábra?

Figyelt kérdés
A többi izomcsoport edzésébe nem szól bele, de guggolástól és vádlizástól újra előjött a szúró bokafájdalom. Általában hordok betétet, de edzéshez az ortopédus nem ajánlotta. Az segíthet? Volt valakinek már ilyen problémája?
2017. jún. 9. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van és semmi gond. Az az ortopédus egy fogyatékos aki nem ajánl edzéshez talpbetétet. Gondold már végig logikusan. Ha van egy defekted amit folyamatosan kompenzálni kell, akkor ha ehez plusz terhelést is hozzá rakunk, jó ötlet elvenni a talpbetétet? Nagyon nem. Vannak kifejezetten sportoláshoz gyártott anyagból is gyógytalpbetétek.
2017. jún. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen igazad van, csak szerintem ő nem tudta, hogy ennyire komolyan csinálom, egyébként Knoll Zsoltnál voltam aki elég elismert a szakmában. Szóval te is talpbetétet használsz sporthoz? Olyat is hallottam, hogy minél többet használ az ember talpbetétet - annál jobban leveszi a terhet a bokáról - annál jobban ellustulnak a boka izmai. De nagyon örülök a válaszodnak, mert már nagyon elkeseredtem.
2017. jún. 9. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Súlyzós edzéshez hordj betétet mindenképp. Jól kell cipőt választani, és akkor nem kényelmetlen. Egyébként amit írsz, hogy a túl sok betéthordás gyengíti az izmokat, ez igaz, ezért van a gyógytorna jelen, mint kiegészítő kezelés, mert azzal erősítjük az ízületeket, izmokat. Nekem gyerekkoromban kellett ilyen lábujjhegyen járást, bokakörzést stb. csinálni otthon minden nap, napközben meg hordani a betétet. Mostanra rendbe jöttem, de ha nem hordok betétet edzésen, megfájdul a lábam. Utcára már nem hordom.
2017. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A probléma ott kezdődik, hogy az orvosnak fogalma sincs a sportról, meg a súlyzós edzésről az alap tunya átlagemberből indul ki. Akkor normálisan edz annak eleve nem lesz szüksége gyógytornára mert garantáltan nem csoffad el a bokád csakazért mert talpbetétet használsz.
2017. jún. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!