Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Átmozgató edzés, fontos?

Átmozgató edzés, fontos?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár barátommal elkezdtünk kondizni. Komolyan szeretnénk csinálni! Én rengeteget nyomoztam, olvastam, kutattam az internetet, hogy mit hogyan kell és hogyan kezdjük.


Mondtam nekik, hogy Az első pár hónapban átmozgató gyakorlatot kell csinálnunk, hogy az izületeink, szervezetünk, izmaink felkészítsük a későbbi nagyobb terhelésre, fejlődésre. Találtam a youtubeon egy srácot (Orosz János fitness), akinek az összeállított átmozgató edzéstervét, szerettem volna használni, vagyis használtam, használom is. Annyit kell róla tudni, hogy a fő izomcsoportokra 1-1 gyakorlat van 3x10, 4x10 es ismétléssel. kb 7 gyakorlat, egésztestes, napi 3 alkalommal.


Ezt a barátaim 2 napig csinálták, majd válltottak egy 9 gyakorlatos osztottabb edzéstervre, amiben már egy izomcsoportra 3-3 gyakorlat van, "kezdő" edzésterv néven. Az indok az volt, hogy ők nem érzik, nincs izomlázuk, hiába magyaráztam nekik, hogy az átmozgató nem erről szól, nem hallgatnak rám.. Nektek mi a véleményetek erről?



2017. jún. 10. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy nem kell a birkákkal törődni. Ezek unblokk az edzést is hamar abba fogják hagyni főleg, hogy osztottan bohóckodnak, úgy, hogy még edzeni sem tudnak.
2017. jún. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Cortez70 ***** válasza:
100%
Fontos. Teljes testes menjen
2017. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
Az első 2-3 hónapban 3-4x20 menjen minden izomcsoportra. :)
2017. jún. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Cortez70 ***** válasza:
10-12 ismétlés menjen, ne 20. Az kezdőnek is nokedli suly lenne, hiába atmozgatas. Azért ne kislány edzés legyen már.
2017. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az edzésen a lehető legnagyobb súlyokat használom a gyakorlatokhoz, persze csak olyanokat, hogy a gyakorlat teljesen szabályos maradjon. Ezt ajánlották.
2017. jún. 10. 18:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is te csinálod jól. Az izomláznak semmi köze a fejlődéshez. Biztos jól esik a kis lelküknek, hogy hű de bedurrantak, meg szétszakadnak az izmaik, csak ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy fejlődnek.

Egyszer csináltam 10x10-es edzést, mert valahol azt olvastam, hogy az aztán a tutiság. Nagyon jól bedurrantam, elfáradtam, iszonyat izomlázam volt, csak épp hétről hétre gyengébb lettem. Most sokkal kevesebbet edzek egy izomra, és mégis fejlődtem, pedig szinte soha nincs izomlázam, nem égnek az izmaim, és nem is fáradok el nagyon.

2017. jún. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan ez volt, és a jövőre vetítve leírhatom, hogy sérülést fognak sérülésre halmozni,vagy nem fejlődnek majd abbahagyják.
2017. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

te jól csinálod, Orosz János pedig nem rossz az alapok megtanulásához, nem egy vadállat de ha rá hallgatsz nem cseszed szét magad, Team Suleiman - még több hasznos info a jövőben ;)

a haverjaid meg vagy lesérülnek és/vagy nem fejlődnek és úgyis abbahagyják, aztán ráfogják a genetikára meg minden szärra, hajrá

2017. jún. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Rajta vagyok!
2017. jún. 13. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!