Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet túl sokat nyújtani, ha...

Lehet túl sokat nyújtani, ha sokat nyújtok, annak van valami negatív hatássa?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, amikor valaki fájdalom küszöbön túl nyújt. Hanem normálisan nyújt, csak sokat, sok gyakorlatot csinál, sok sorozatot nyújt.

Pl. Fél óráig nyújtja valaki a combhajlítót, sok gyakorlattal és sorozattal, annak lesz valamilyen negatív hatássa?



2017. jún. 20. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz, de akkor is minek? Semmi értelme csak a hajlítot fél óráig nyútani. És akkor a fél napod elmegy csak nyújtással? Ennyi a feles szabad időd? Nem értem komolyan.
2017. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát itt a nyár, szünet van és nem tudok mit csinálni egész nap. Ezért igen sok időm van és én szívesen nyújtanék.

Az a baj, hogy nagyon merev vagyok és ezért sokat akarok nyújtani.

Az nem baj, ha sokat nyújtok? Így előbb jönnek az eredmények?

2017. jún. 20. 20:42
 3/5 Szergej55 ***** válasza:
Egy izomcsoportot felesleges ilyen sokáig nyújtani, de maga a tevékenység mindenképp előremutató, jóval jobb érzés lesz, ha már javul a hajlékonyságod.
2017. jún. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a jógát, az nagyon jó arra, hogy rugalmasabb legyél, és nem olyan unalmas, mint fél órát nyújtani.
2017. jún. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Túlnyújtás nincs. Arra kell figyelni, hogy az izmot csak bemelegített állapotban szabad nyújtani, vagy a leedzése után, különben szakadáshoz is vezethet a dolog
2017. jún. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!