Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A mai gyúrós edzéstervek nem...

A mai gyúrós edzéstervek nem károsak a gerincre?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,amiket manapság látni a teremben.Fekvenyomás,tárogatás,koncentrált bicepsz,lehúzó hátgép stb.

Felhúzás meg szabadsúlyos alapgyakorlatok nincsenek.

De mivel nincsenek,a gerincmerevítő izmok nem tudnak megerősödni.És éppen ezért a feljött izomtömeg,a megváltozott testkompozíció túlságosan meg fogja terhelni a gerincet.Ez csak az én agymenésem.De egyik ismerősöm is sérvtől szemved,holott soha nem húzott fel vagy guggolt és többnyire gépeken edzett



2017. jún. 21. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan testépítő aki nem végez kézisúlyzós és saját testsúlyos gyakorlatokat. Az amatőrebb hobbisták közt biztosan, de őket meg nem fenyegeti ez a veszély. Alapból a hasazás és hátazás közben automatikusan fejlődik az alsó hátizom és a gerincmerevítő izmok.
2017. jún. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Normál91 ***** válasza:
A sérv nem feltétlen a hanyag edzés következménye, sok emberben a hajlam is megvan rá. Szerintem meg nem veszélyesebb akármilyen konditermi gyakorlat amit tudatosan, előtte megfeszített testtel végzel, mint bármilyen hétköznapi cselekvés.
2017. jún. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Cortez70 ***** válasza:
Mi az hogy mai edzés tervek??? Wtf Aki nem edzi a core izmokat az nem mai edzés tervet követ hanem idiota köcsög. Ennyi.
2017. jún. 22. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=fBHsZ3e0zMQ&t=0s


Ebbe elmondanak mindent amit érdemes tudni. Igaz ez inkább a a porckorongsérvre koncentrál. Nézz meg több videót és akkor rá fogsz jönni, hogy mi is az a sérv pontosan, mert gyanítom nem vagy 100%-ig tisztába vele (nem rosszindulatból, én sem tudtam). Lényeg, hogy vannak kimondottan gerincgyilkos gyakorlatok/gépek és vannak amik jót tesznek.


Ill. még őt javaslom:

https://www.youtube.com/watch?v=JXizsItYHDs&t=28s

2017. jún. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!