Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Már a súlyzós edzés kezdeti...

Már a súlyzós edzés kezdeti szakaszán (első egy-két hónap) is szükséges a fehérjepor?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy amikor elkezdesz "gyúrni", az izom nem rögtön növekszik, hanem először alkalmazkodik a súlyzós edzéshez, és csak 1,5-2 hónap után kezd el fejlődni, ténylegesen nagyobbodni. Ezen időszak alatt akkor még nincs is értelme fehérjeport szedni? Mert ugye izomnövekedés még nem történik. De ekkor is szükséges a testsúly kg-onkénti 2g fehérje?
2017. jún. 26. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Ez kb igaz, 2 hónap után kezdhetsz fehérjézni.

És ami lényeges: a fehérje nem helyettesíti az egézséges étrendet.

Étkezz változatosan.

2017. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

basszus, soha nem szükséges.


Rendes ételt kell enni, a fehérjeport azért találták ki hogy ap rok tudjanak valamit promózni az illegális drogok helyett ami ténylegesen olyanná teszi őket amilyenek.

2017. jún. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a megerősítést!


# 2

A fehérjeport azért találták ki, mert valaki nem tud annyit zabálni, hogy minden nap bevigye a megfelelő mennyiségű fehérjét. Koncentrátumból sokkal egyszerűbb/kényelmesebb. Szerintem azzal semmi gond nincs, ha valaki a napi fehérjeszükséglete harmadát fehérjeporból viszi be.

2017. jún. 26. 20:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Amit a leírásban mondtál netto hülyeség, és még van aki erre helyesel is...

A szervezet az első edzéstől kezdve (ami elegendő stimulációt adott) elkezdi újjá építeni az ízmot, ha nem így lenne nem tudna alkalmaszkodni.

A lényeg: ha neked a porral van meg a kellő fehérje szükségletedd akkor az első naptól szedned kell.

2017. jún. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

# 4

Én csak laikus vagyok a témában, szóval nem sértődök meg rajta, ha azt mondod marhaságot beszélek. Annak viszont örülnék, ha valami linket is tudnál dobni a témában, ami alátámasztja amit írsz. Szóval akkor újjáépül az izom? Én úgy tudom, hogy az edzés hatására mikrosérülések keletkeznek, aztán ezek regenerálódása jelenti az izomépülést. S ha jobban belegondolok tényle logikusabb, hogy ehhez kezdetektől kell a sok fehérje. Viszont akkor az is hülyeség, hogy az eső két hónap alatt nem fejlődik az izom. Fejlődik az, csak gondolom kell 1-2 hónap, mire szemmel is észrevehető lesz.

2017. jún. 26. 21:49
 6/9 Cortez70 ***** válasza:
Akkor kell tapkieg, ha nem tudod bevinni az elegendő mennyiséget sima szilárd kajából. Ennyi. Nem leszel izmosabb ha a napi mennyiseg egy részét tapkieggel viszed be annál, mint aki ugyanezt a mennyiséget beviszi szilárd kajából.
2017. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

kell kell de a legjobb a tomegello por

attol durransz

2017. jún. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem linkelek, nem is tudom van-e olyan cikk ami ezt konkrétan leírni, mert sok hülyeséget hallottam már, de ez most nekem is új volt. De bármilyen kezdő testépítéssel foglalkozó cikket elolvasol, ott leírják, hogy az első pár hónapban fejlődhetsz a leglátványosabban, ez már önmagában cáfolja a 2 hónapos dolgot. Egyébként az elején havi 1 kg izom jöhet.

A szervezeted folyamatosan bontja és építi az izmodat, (ugyan úgy mint ahogy a bőröd is folyamatosan megújul). Ez adja az alap fehérje szükségletedet, az edzésel -ahogy írtad- sérül az izom ez ösztönzi a szervezetet, hogy erősebbre (nagyobbra) építse. Nyílván való, hogy ehez több fehérje kell.

Ha a szervezeted alap működésével tisztában vagy, csak logikusan végig gondolod amit hallasz és eltudod dönteni, hogy igaz-e vagy sem.

2017. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Logikátlan számomra, hogy ne regerálná a test az izmot az első hónapokban, azt kell mondjam... Bár nekem az a napi 30 gramm plusz fehérje sem tűnik olyan drasztikusnak, egyeseknek biztos igen.


Akárhogyan is, fehérjepor sosem kell, fehérje kell. Enni is lehet és nem tartom zabálásnak azt, ha valaki képes megenni egy nap 5-600 kcal erősen fehérjedúst ételt, vagy akár többet, kinek mennyi kell... Sőt, igazából csak a 120-130 kcalról van szó, ami az izomnöveléshez szükséges mennyiség jó esetben, nem?


Nem gond, ha a te ízlésed, étrended más és használsz port, csak ez nekem fura volt, s ha fehérjeszegényen eszel alapból, akkor mindig kell kiegészítés.

2017. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!