Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fehérjepor tényleg ennyire...

A fehérjepor tényleg ennyire szükséges a testedzéshez?

Figyelt kérdés

Nemrég "csöppentem" bele a kondizás világába, kicsit fogyni és erősíteni szeretnék, de főleg jó kondiban szeretném magam tartani. Edző felügyeletével végzek mindent(edzés, étkezés), de még egyszer sem mondta, hogy vennem kellene fehérjeport, vagy, hogy szükség van ilyesmire. Itt viszont nagyon sokaknál olvastam, hogy fogyáshoz, kondizáshoz ez kell. Miért? Nem árt a szervezetnek egy ilyen előállított por állandó fogyasztása? :(

19L


2010. dec. 5. 15:16
 1/8 Saten. válasza:
Kb annyira természetellenes mint a kenyér. Nem árt, de én feleslegesnek tartom egy bizonyos szint alatt. Majd amikor 90kg leszek és nem fogok tudni többet enni akkor majd talán veszek addig biztos nem.
2010. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 plsziszike válasza:
49%
Szerintem fölöslegesek az ilyen mesterséges izék. Én amennyire csak birom, minden ilyesmit kerülök. Szerintem ha fehérjét szeretnél bevinni a szervezetedbe, bőven megteszi a minimális zsírtartalmú joghurt,tej,...tejtermékek fogyasztása.
2010. dec. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Saten. válasza:
"bőven megteszi a minimális zsírtartalmú joghurt,tej,...tejtermékek fogyasztása." És a hús, tojás? :D
2010. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Én is feleslegesnek tartom ilyennel mérgezni a szervezetet, csak néhányan úgy írtak róla, mint egy nélkülözhetetlen "eszközről" :)
2010. dec. 5. 15:33
 5/8 Saten. válasza:
"mérgezni" azért nem mérgez... csak 50kg-os nőnek felesleges mint ahogyan írtam is ;)
2010. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 plsziszike válasza:
Jól van na, az véletlen lemaradt..:) szerintem a lényeg akkor is kivehető.
2010. dec. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem mesterséges és nem káros.Ugyanolyan kaja,mint bármi más csak folyékony.Leginkább kényelmi szempontból előnyös,mert edzés után gyorsan felszívódó fehérjét tartalmaz,ami ideális a testednek edzés után azonnal ihatod.Nem kell a szervezetednek várnia,amíg zuhanyzol,hazaérsz,eszel,emésztesz hosszan.Egyszerűbb,ennyi.
2010. dec. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az edzés utáni fogyasztását én is erőssen ajánlom.

Máskor viszont nem feltétlenül....

Én pont fordítva közelítem meg:


Bizonyos szint FÖLÖTT már nem kell.

Ha valaki eljutott arra a szintre (táplálkozásban) hogy szilárd ételből be tudja vinni a kalkulált fehérje mennyiségét, akkor jobban jár, mint ha turmixokat inna.

Viszont kezdőknél ez problémás lehet, nehezen birkóznak meg a feladattal, ezért nekik nagy segítség, a fehérje porok alkalmazása.

Én már nem használom, csak edzés után, viszont a táplálkozásomat sikerült optimalizálnom, így nincs is rá szükségem.

2010. dec. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!