Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha valaki kevés zöldséget,...

Ha valaki kevés zöldséget, gyümölcsöt eszik, az hátráltatja a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Ugye így kevesebb vitaminhoz és rosthoz jut a szervezet

2017. júl. 10. 17:12
 1/4 Cortez70 ***** válasza:
89%
Hátráltatja, kevésbé lesz jó az emésztés és igen vitamin és nyomelem is kevesebb lesz.
2017. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, de ha a hozzá nem értő átlagember csinálja, akkor lehetnek belőle problémák.

Én csak a ketogén étrendhez értek egy picit (nem a ciklikushoz), ott alig vagy nincs gyümölcs és kevés a zöldség is (bár kinek mi a kevés, fél-1 kiló naponta azért beférhet, de egyesek egészen minimálisat visznek be), de jó étrend, lehet vele fejlődni, bár nem való akárkinek.


Normál étrenden azért ajánlatos a rendes zöldségbevitel.

2017. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Cortez70 ***** válasza:
Akik nem visznek be eleget azok előbb utóbb számolhatnak egy végbél rákkal. Tudom, mert én is rákos vagyok (hasnyálmirigy) és rengeteg rakossal beszélek kemo kezelés alatt. Szóval nem ajánlom, hogy szarul egyetek.
2017. júl. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ugyan én nem vagyok dietetikus, sem táplálkozástudományi szakember, de amit tapasztaltam, láttam abban hiszek;

Egy jó barátom gyerekkorában nem jutott hozzá elég zöldséghez, gyümölcshöz, párizsin, szalámin és kenyéren nőtt fel és férfi létére iszonyat sovány és állandóan beteg, pedig már normálisan eszik.

A másik véglet, amit láttam: egy pasi ismerősöm örökmozgó, sportos, sose beteg, egy pici megfázás se télen és mikor szóba került, hogy honnan van ennyi energiája meg milyen klasszul néz ki, mondja, hogy szerinte azért mert anyukája vegetáriánus és 11-12 éves kora óta ő is és az anyja kajáin él még ma is. Szóval...

2017. júl. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!