Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját testsúlyos edzésben...

Saját testsúlyos edzésben letudhatom egy nap az összes gyakorlatot?

Figyelt kérdés

Korábban nem sportoltam semmit de most szeretnék egy megfelelő fizikumot kialakítani magamnak.Arra gondoltam hogy kezdeném saját testsúlyos gyakorlatokkal,és később ha már elég jól megy és hozzászoktam a rendszeres mozgáshoz és terheléshez akkor ezt kombinálnám súlyzós testedzéssel is,persze megfelelő táplálkozás mellet.

A kérdésem csupán annyi lenne most hogy elkezdem,heti 3-szor csinálnám a gyakorlatokat de olyankor az összeset.Ez így rendben van? Vagy maradjak inkább A,B,C,nap rendszerénél?


2017. júl. 13. 04:21
 1/9 Cortez70 ***** válasza:
66%
Jó a heti 3 teljes testes edzés, nem kell szetbontani.
2017. júl. 13. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor jó mert szeretném ha jól átmozgatna.

Köszönöm.

2017. júl. 13. 05:08
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha esetleg van még valami tanácsod,szívesen elolvasnám.
2017. júl. 13. 05:19
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Az összeset? Úgy érted, mint a több száz, vagy inkább ezer, saját testsúllyal végezhető gyakorlatot?

Amúgy a hármas bontás jobb.

2017. júl. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Cortez70 ***** válasza:
100%
Kezdőknek jobb a teljes testes edzés. Nem kell millió gyakorlat. -egy izomra egy is elég, 3-4 sorozattal: pl Guggolás, fekvőtámasz, pike fekvő, húzódzkodás, húzódzkodás magad felé néző tenyérrel szűken, tolódzkodás, hasprés vagy lábemelés függeszkedve, egylábas vádli állva.
2017. júl. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A fegyencedzést szeretném elkezdeni,tudom hogy ez a börtön téma csak marketing és hogy sok mindenben túloz a könyv és hogy leakarja járatni a súlyzós testedzést,de ezeket nem veszem komolyan.

Viszont a gyakorlatok azok tettszenek,de azt mondják nem mindenhol teljesen jó a progresszió,pld van olyan hogy az előző nehezebb mint ami utána jön és ezeket fel lehet cserélni.

2017. júl. 15. 07:22
 7/9 Cortez70 ***** válasza:
Azt érzed, hogy neked melyik az a gyakorlat amelyik pont elég terhelést ad és akkor azt a verziót csinálod. Nincs kőbe vésve semmi,
2017. júl. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is a Fegyencedzés alapján tudom le a heti mozgásokat. A körítő szöveg megmosolyogtató, néhol már csóválja a fejét az ember, de a gyakorlatok szerintem abszolút vállalhatóak.

Heti 2-3 edzést tartok, minden alkalommal csinálok húzódzkodást, guggolást, fekvőtámaszt, lábemelést, vádligyakorlatot és plankot. Amikor belekezdtem, akkor még leosztottam két napra, így heti egyszer csináltam 1-1 gyakorlatot, szoktatásnak nagyon jó volt, de 2 hónap után már igényeltem, hogy minden edzésnapon átmenjek a palettán.

2017. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És figyelsz a táplálkozásra is?
2017. júl. 18. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!