Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta 3000 kcal körül 100...

Diéta 3000 kcal körül 100 kilóra tényleg reális?

Figyelt kérdés

Fogyókúrás csoportba akartam írni, de pár kérdés - válasz olvasgatása úgy gondoltam itt hasznosabb válaszokat kapok. Nem vagyok testépítő, járok terembe is, de nem mozgok még otthonosan benne. Nem volt tudatos tömegelés, étrenddel erősítés stb, szimplán csak szemét kajáktól elhíztam és nem mozogtam. Most fogynék, aztán ha elfogadható súlyban leszek, akkor erőnövelő edzést kezdek el.


100 kg, 185 cm, 22 F


Kalóriaszükségletem elvileg 3200-3400 körül van:

[link]


Mintaétrend ebben a kalóriatartományban olyan mennyiséget tartalmaz, hogy nem bírom megenni. Persze eddig több kalóriát ettem, de fehérje nélküli szemetek, amiktől csak híztam, ezeket elhagytam és több húst, tojást, zöldséget eszek, de 2000 kcal fölé nem megyek.


Elég ez a 2000 kcal vagy tényleg 3200-3400 kellene? Kevesebb energiám lesz ennyivel, mint korábban?



2017. júl. 15. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Fehérje legyen 2g/ttskg a többi kcal pedig zsírból és ch-ből (szénhidrátból) vidd be.

Előre ezt nem lehet megmondani, hogy mennyivel fogsz fogyni. Heti 1 - 0,5kg fogyás a jó ütem.

Szerintem kb. reális, mert én edzés mellett 3000 kcalal fogytam heti 1kg-ot, amikor 95kg voltam. De ezt neked kell kitapasztalnod, neked mennyivel megy le a heti 1 - 0,5kg.

2017. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyrészt köszönöm a választ, másrészt rosszul tettem fel a kérdést.


3000+ kalóriát ettem szeméttel együtt.

Szemét nélkül ez kb 2000 kalória.

ha én csak 2000-et eszek tisztán vagy 2500-öt, akkor az túl kevés kalória és nem lesz energiám semmire csak lélegezni vagy ebben az esetben ez így megfelelő?


Ha rendes étrendem lett volna, amivel tömegeltem volna 3500+ körül, akkor érteném a 3000-et, de így csak üres kalória volt 1000+.

2017. júl. 15. 16:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Vigyél be kb. 3000-3500 kcalt és nézd, mit mutat a mérleg. Ha fogysz 0,5 - 1kg-ot, akkor addig tartod ezt a mennyiséget, amíg fogysz vele.

Ha nem fogsz vele, nem mutat mást a mérleg, akkor lejjebb veszed 200-300 kcalal a bevitelt.

2017. júl. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!