Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a gurtniról? Jó dolognak tartjátok?

Figyelt kérdés
Van egy baj nálam, mégpedig, hogy a fogásom erőssége nagyon kicsi. A hátedzés szinte minden részéhez használtam eddig mindig is gurtnit, de most valahol elhagytam, így edzettem nélküle. Döntött törzsű evezésnél 70kg helyett 60-nal tudtam csak rendesen dolgozni, különben hamarabb elfáradt a karom, mint a hátam. Felhúzást 100 kilóval csináltam 120 helyett, és így is már a 6. ismétlés körül csúszott kifelé a kezemből a rúd. Gurtnival tökéletesen éreztem mindig a célzott izmot, volt is intenzitás, de így ez nem volt túl erős edzés. Csináljam akkor addig így, gurtni nélkül, míg hozzá nem erősödik a fogásom a hátamhoz, vagy eddzem külön a fogáserősséget, külön gurtnival a hátat?

2017. júl. 17. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A gurtni nagyob hasznos és jó dolog de csak akkor ha tudod mikor kell használni. Tudod olyan, mint az öv. Amíg gurtni nélkül nem tudod felhúzni a testsúlyod minimum kétszeresét, addig nem sok értelme gurtnival huzogatni, hozzászokni. Viszont amikor az ember szeretne egy kis volument nagyobb súlyba belehuzogatni ott jól jöhet. De nem szabad eszközöktől fügni ezek csak kiegészítők
2017. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Klanwarrior ***** válasza:
100%
A gurtni nagyobb súlyoknál tényleg hasznos lehet, mikor már az alkar gyengesége miatt nem tudod megdolgoztatni kellően az adott izmot. Viszont én még 100 kilós felhúzásnál, és 60-70 kilós evezésnél biztos nem ajánlanám. Ha gurtni nélkül csináltad volna eddig, akkor úgy is menne simán a 120kg-os felhúzás csúszás nélkül. Had fejlődjön az alkarod is. Szerintem néhány hét alatt fel tudod hozni ezt a lemaradást, még nem késő eltenni a gurtnit nehezebb időkre.
2017. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Akkor hagyom inkább a gurtnit.
2017. júl. 17. 20:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért jó mert kikapcsolod a markolást, így jobban tudsz koncentrálni a hátizomra, nagyobb súlyokkal. Egy szinten túl már muszáj használni, ha fejlődni akarsz.
2017. aug. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!