Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az alacsony ch-nak (1-1,5...

Az alacsony ch-nak (1-1,5 gramm/ttkg) mi a jelentősége diétában?

Figyelt kérdés
Le lehet menni 10% tzs-ig akár 2-2,5 grammal is, ha megvan a kalóriadeficit és a megfelelő fehérjebevitel?

2017. júl. 27. 10:36
 1/8 Cortez70 ***** válasza:
89%
Kalória deficittel le tudsz menni igen. Van akinek kevés ch kell ehhez és van aki le tud szalkasitani több ch-val is. Genetikafüggő.
2017. júl. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De magának a tömegelős mennyiségtől kisebb ch-nak az a szerepe, hogy a glikogénraktárak sose legyenek teljesen töltve, ugye?
2017. júl. 27. 11:16
 3/8 Cortez70 ***** válasza:
Inkább az, hogy kevesebb legyen a kalória. A feherjenek ugye meg kell lennie kb 2g x ttkg-nak, zsír is kell valamennyi a vitaminok és a teszto termelés miatt. Tehát nem tudsz mást csökkenteni csak a szénhidrátot. De csak annyira ameddig muszáj.
2017. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Én azt hittem, hogy itt a glikogénraktárak, meg a ch-bevitellel járó inzulinkibocsátás az oka ennek az egész ch-csökkentős dolognak. Csak mert 83 kilóról kezdtem a diétát, 2300-2350 kcal-val, és beindult a fogyás, szépen mentem is lefelé heti 60-80 dekát. Ekkor ment 60-65 gramm zsír, meg kb. 265 gramm ch (szóval több, mint 3g/ttkg). Most 76 kg körül mozgok, 2100 kcal megy átlagban naponta, de a zsír most 80-85 gramm, hogy ne legyen akkora a deficit, ugyanis kicsit fosok az izomvesztéstől. A ch viszont csak 150-160 gramm, a fentebb említett okok miatt.
2017. júl. 27. 11:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Most vagyok olyan 12-13 tzs-nél szemre. Ezek szerint elméletileg le tudnék menni még 1,5-2 kilót magasabb ch-val is, csak ne vigyek be annyi zsír, csak amennyi szükséges az egészséghez? Mondjuk 45-50 grammot lenmag-, olívaolajból, esetleg kókuszzsírból? És mehet picit magasabb ch, hogy kijöjjön a deficites kalória?
2017. júl. 27. 11:39
 6/8 Cortez70 ***** válasza:
89%
Zsír kb 0,5g x ttkg és a ch-t meg korrigalod ha kell. Ha fogysz 2g x ttkg feletti ch mennyiséggel akkor nem kell lejjebb venni, mert így több energia lesz edzeshez. Izmot nem nagyon vesztesz kb 10% testzsirig ha minden rendben van.
2017. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát a fehérje már inkább 2 gramm fölött van, majdnem 2,5/ttkg. Plusz megy nagy súlyos edzés, 5-8 ismétlésekkel, úgyhogy nem nagyon kéne elvileg. Azt meg úgyis érzem, ha vesztek, mert akkor gondolom gyengülök is valamennyit, plusz a tükörben is látszik valamelyest. Eddig tartom a tömegelős súlyokat az edzésben.
2017. júl. 27. 11:51
 8/8 Cortez70 ***** válasza:
89%
Így van, ha nem gyengültél akkor nem vesztettél izmot.
2017. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!