Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásitásnál jo lehet ez így?

Szálkásitásnál jo lehet ez így?

Figyelt kérdés

Szoval az van hogy mar egs masfel hónapja szalkasitok úgy hogy sok zsírt eszek és kevés cht és sok fehérjét. Ugy erzem ez nagyon nem jott be mert nem latom hogy fogytam volna inkabb zsirosodtam,és nem is érzem magam tul jol napkozbe. És az van hogy mult evbe is szalkasodtam ugyhogy sok cht ettem (140-200g) es jobban szalkasodtam de akkor nem tudatosan csinaltam azt hogy sok ch kevés zsir,de azota mindenhol azt olvasom hogy kevés ch,kevés ch, kevés ch ha valaki szalkasodni akar. Szoval szerintetek melyik a jobb? Ja es fő célom egyebkent a szalkasodas mellett az hogy jobban látszódjon a hasizmom.


17/L



2017. aug. 8. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen zsírt eszel? Miért nem csinálod úgy, ahogy korábban bevált?
2017. aug. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tojás, földimogyoró, olyan zsirok amik a suteshez kellenek
2017. aug. 8. 08:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Avokádó, masmilyen olajos magvak
2017. aug. 8. 08:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell túlzásba vinni ezeket. Rengeteg kalória van bennük. HA nem maradsz deficitben, hízni fogsz. Csináld úgy, ahogy korábban bevált
2017. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a fura hogy nem vittem tulzasba oket max 65g zsírt ettem egy nal raadasul deficitben is voltam ugyhogy nem tudom mi volt.. na mind1 mától megprobalom a magasabb cht alacsony zsírt es remelem bevalik😊 egyebkent koszi a valaszt 😊
2017. aug. 8. 09:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan a világon nincs, hogy többlet nélkül zsírosodj, szóval sokat kellett enned. Nem lehet kiszámolni a kalóriaigényt, ha te híztál, akkor nyilván többhletben voltál, akármit is mondanak a kalkulátorok. Nálam is rengeteget tévednek, csak a másik irányban.

65g zsír... Az nem is olyan nagyon sok a kötelező minimumhoz képest, ha ezzel zsírosodsz, akkor a minimummal se igen fogsz te szálkásodni, amíg le nem viszed a szénhidrátot vagy a fehérjét. Nem sok fehérje kell, hanem megfelelő mennyiség (bár nem hinném, hogy a rengeteg fehérje miatt zsírosodsz, de némi szerepe lehet).

De ezek amúgyis relatív dolgok, hogy sok és kevés. Mondj makrókat, adatokat.


De ha jólesik neked a sok ch, szálkásíts azzal, nincs azzal gond. Butaság, hogy kevés ch kell a szálkásításhoz. Kalóriadeficit kell a szálkásításhoz, csak ez sokaknak szénhidrátcsökkentéssel jár. Egy kis kalóriaigényű emberkének (egyes testépítő oldalak látszólag ilyennek tekintik a nőket s extrém koplalós étrendeket adnak nekik) nyilván a szénhidrátbevitele is alacsony, s ha zsírosan eszik, akkor sem ehet sok zsírt, mert nem fér bele a keretbe. Megeszi a fehérjéjét, a zöldséget, némi zsírt és annyi.

De van, aki 2500 kcallal szálkásít s ettől még lehet vékony nő is, aki aktív.

2017. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pedig tenyleg deficitben voltam.. ha nagyon tulzasokba akarok esni akkor is max 1600kcal ettem szoval tobbletbe nem hiszem hogy kerultem. Szerintem az lehetett hogy kicsit belassult az anyagcserém
2017. aug. 8. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!