Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegeljek, vagy szálkásítsak?

Tömegeljek, vagy szálkásítsak?

Figyelt kérdés

Jó kajával, kevés ch-val lementem stabil 76-ra. Tartottam is kb fél évig - kb 70g ch-val és edzéssel - . 1 éve azonban megelégeltem, kicsinek éreztem magam, több izmot akartam.


Fokozatosan emeltem a ch-t, majd többet megengedtem magamnak - elvétve pár sör egy héten, havonta 1-2 szemét kaja is lement -, kevesebbet kardióztam. Edzés napon 200-300g ch, pihenőnapon 150-200g ch fölé sosem mentem, de a hatás nem maradt el, felcsúsztam 85-re, de a kockáim eltűntek.


A célom normál, masszív 86 kg - sokkal kevesebb zsírral mint most. 182cm vagyok, vékony csontozatú, olyan ekto-mezomorf keverék - azt gondolom a 86 szárazon jól fog mutatni.


Mit javasoltok? Újból diéta, vagy menjen még a tömegelés? Elbizonytalanodtam, hogy mi lenne a legjobb. A célt minél hamarabb szeretném elérni, de hozzáteszem nem szeretnék anabolikához nyúlni, mert tartok tőle.



2017. aug. 9. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
kevés szénhidrát, sok fehérje, kalóriadeficit --> kockak
2017. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én belőném a ch-t egy közepes értékre 3g*tkg és a zsírral játszanék. Így egy lassú tömegnövelést tudnál megcélozni és zsírbevitellel tudnád szabályozni ha több vagy kevesebb kcal kell.

Úgy általánosságban 18% testzsírig feltömegelhetsz, onnantól pedig már diéta. Ha úgy érzed 18%-os testzsírt elérted vagy már most a közelében vagy, akkor menjen diéta. 2g*tkg ch-val.

2017. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
# 2/2 Sajnos nem vágom, hol/hogy tudnék viszonylag pontos testzsírt mérni.
2017. aug. 9. 12:47
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Szteroid nélkül nem leszel nagy és szálkás, ezt felejtsd el!
2017. aug. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Elozonek van igaza. Nem tudom milyen szaraz szeretnel lenni, de magassag-100-at elerni teljesen szarazon 3-5 ev. 182cm-hez 86kg szarazon nem mostanaban leszel, foleg ha 85 kg vagy most es zsirosan. Ahogy irtak, ha 15-8% tzs alatt vagy, akkor mindenkeppen egy lassu, minosegi tomegelest inditanek olyan 95-100-ig, aztan onnan lehet 85 korulire visszaszalkasitani par ev mulva.
2017. aug. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pontosítok. Régen edzettem rendesen, van edzésmúlt. Nem akarok itt képeket csatolni, de nem nézek ki szarul na. :D Szerintem most 78-79 lennék szárazon. Szerintem lepucolok elnyújtva. Úszok minden héten 2x 1 órát gyorsba, meg kocogok kezdetnek és marad a 3g ch. Ha nem ég tovább, csökkentem 2,5-re stb.
2017. aug. 9. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!