Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan fejlődhetne jobban a...

Hogyan fejlődhetne jobban a testem?

Figyelt kérdés

190 centi vagyok, 80 kg. Hetente 3x szoktam edzeni, szoktam fehérjét is inni, de úgy érzem, hogy nem fejlődik a testem kellőképp, nem látom annyira magamon.

Hetente 3x edzem, kb. 2 óra egy edzés. Ilyenkor mindenre szoktam, 4x10-12t vagy többet csinálok egy gyakorlatból. Kezdem a futással, kb. 2km-t futok, ugyanis a vékony testalkatom ellenére a hasamon van egy kis zsírréteg, amitől fontos lenne, hogy megszabaduljak. Aztán 2gyakorlat mellre, 2bicepsz, 2tricepsz, hátra 2, vállra 1. Lábra is 1-2. Végén hasazás, addig csinálom, amíg jól el nem fáradok, mindig érzem, hogy megdolgoztatom.

Tudom, a nagy testépítők szerint fontos a napi többszöri étkezés, csirke rizzsel, meg hogy fel legyenek osztva a napok edzésben, stb. De én jó, ha eszem egy nap 3x, nem kívánom többször. És néha éjjel eszem, ugyanis éjjeli bagoly vagyok. Most már ráálltam arra, hogy minden nap igyak fehérjét, edzés után mindenképp, illetve reggel. Edzeni azért nem úgy edzek, hogy egyik nap csak váll meg kar pl, mert szeretnék több helyre is edzeni, így változatosabb sokkal, remélem így is ér valamit, de azért szeretnék gyorsabban fejlődni, hogy látsszon is

Min változtassak, mit tanácsoltok?

Tényleg egészségtelen dolgokat nem eszem, nem iszom, max néha egy kis csoki, de általában vizet szoktam inni, enni pedig amit főznek.

Szeretném leadni a kis zsírt a hasamról, az edzésenkéni 2km futás és a hasazás elég lehet erre?

Illetve a heti 3 edzés elég nekem?



2017. aug. 14. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Először döntsd el, hogy fogyni akarsz, vagy gyarapodni, aztán annak megfelelően étkezz! A 2 órás edzés túl sok. A heti 3 alkalom elég az erőedzésből, mellette mehet néhány kardió, ha gondolod.
2017. aug. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A testsúlyommal elégedett vagyok, fogyni egyedül csak a pocimból kell, csak ott van egy kis zsír, de a többi testrészemen erősödnöm, szélesednem kell még. Használtam már tömegnövelőt is, de nem tetszett, inkább csak a fehérjénél maradok.

Igazándiból a 2 órás heti 3 edzést nem érzem soknak, ugyanis ilyenkor mindenre szoktam egy kicsit edzeni. És azért sem érzem soknak, mert sokan mondjuk heti 5 napot is elmennek edzeni, 1-1,5 órát, ők azért jobban megdolgoztatnak egy izomcsoportot

De akkor többet kell kardióznom, értem :)

2017. aug. 14. 18:43
 3/9 A kérdező kommentje:
a 2km futás szerintetek elegendő lehet egy edzés alkalmával? vagy ettől többet kellene? mindig leizzadok a végére. vagy valami más formát is válasszak még kardio edzésként, milyen gyakorlatot ajánlotok?
2017. aug. 14. 18:45
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Még egyszer mondom. Ha zsírréteget akarsz leadni, akkor szálkásító étrendre van szükséged. Ha izmot akarsz építeni, akkor tömegnövelő étrendre van szükséged. A kettő egyszerre nem megy. Attól, hogy más szarul edz, nem kell neked is. Az elején heti 3x45 perc is elég a fejlődéshez, persze, ha nem beszélgetéssel megy el az idő jelentős része.
2017. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

Adok néhány tippet, ami "szárítja a zsírt". (nekem beváltak)


Édesség teljes mértékben off.

Gyorsan felszívódó szénhidrát minimalizálva.

Zsíros ételek off.

Lefekvés előtt 3 órával nem eszel semmit.

Heti 3 edzés, de azért minden nap mozogsz valamennyit.

Hideg zuhany lefekvés előtt.

Napi 5-6 étkezés.


A hasazásra nagyon oda kell figyelni, mert rengeteg a tévhit. Most nem írom le részletesen, de tömören az a titka, hogy keveset kell belőle csinálni, de úgy, hogy az nagyon égessen. (a sima felülést felejtsd el, sz*rt se ér)

2017. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Vak vezet világtalant :DD
2017. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
Oké, ne hallgasson rám senki, jobb is. Mindegy, én tudom hogy nekem ez működik, és igen jól nézek ki, de nektek nem muszály. Mindenki mehet a saját feje után, ti is, én is, szevasztok.
2017. aug. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

-Számold ki a napi kalóriaigényedet

-a 10-12 ismétlést csökkentsd le 5-8ra,kezdd el az ICF 5*5 edzéstervet

-a 2 óra edzés egyáltalán nem olyam hosszú.Ha magadhoz képest nagy súllyal edzesz,kell 2-3 perc pihenő 2 sorozat között,hogy kipihend magad.Nem köredzeni meg szuperszettezni kell,hanem rendesen edzeni.

2017. aug. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7-es hülye vagy mint a segg. Csináld nyugodtan, de másnak inkább ne osztogass tanácsokat.
2017. aug. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!