Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magasabb ismétlésszám nálam...

Magasabb ismétlésszám nálam jobban hozza az erőt, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

azt vettem észre, hogy ha 15-30 ismétléses tartományban dolgoztatok ugyanabban a gyakorlatban egy izmot jobban nő a tömege, és az 1 ismétléses maximumom is ezáltal.


Viszont ha 5-8 ismétlésekkel edzem, akkor az izomállóképességem is romlik, mintha magasabb ismétléssel edzenék, és mellette tömegben se hoz olyan eredményt.


Ennek mi lehet az oka? Elképzelhető, hogy több vörös izomrosttal rendelkezem, és kevesebb fehér rosttal? ( utóbbira hatnak elvileg az alacsonyabb ismétlések, és az 1 ismétléses erőért is leginkább ezek felelnek )


Köszi előre is a válaszokat!


31/F



2017. aug. 19. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Írd már le légyszi az 1rm-jeidet 31 évesen akkor légyszíves, amit 30 ismétlésekkel értél el. De őszintén.
2017. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Fekvenyomás: 105kg - 3x20 @ 50kg

Fekvenyomás: 100kg - 6x6 @ 80kg


Melyikkel értem el nagyobb 1RM-et szerinted?

2017. aug. 19. 21:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt kértem, hogy írd le az 1 rm-jeidet, nem azt, hogy találóskérdéseket tegyél fel mert ez nem érdekel. Tettél egy kijelentést, hogy te ezzel az orbitális nagy volumennel erős lettél. Szeretném akkor tudni mi nállad az erős.
2017. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez, hogy te 50 kilósan 105be 3x20at nyomtál meg te se hiszed el. Vagy elírtad.
2017. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja hogy a 105 meg a 100 az 1rm ok, félre értettem.
2017. aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ez az 5kg különbség abszolút nem mérvadó. Ennyi difi lehet 2 maxolás között akkor is ha semmi edzésprogramozásbeli különbség nincsen. Egyébként ha azt irjál @80 az azt jelenti, hogy 80kilós testsúllyal csináltad. Kicsit összezavaró amit írtál.
2017. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek. Igen 80kg-os szériázással nyomtam 100-at meg, és 50kg-os súlyzóval szériázással pedig 105 is megvolt.


Tehát ha nem is volt jobb az alacsonyabb ismétlésszám, mert mondod 2 maxolás közt lehet 5kg difi, akkor is egyenértékű volt vele. 8 hétig végeztem a magasabb ismétlésszámú edzést és utána nyomtam a 105-ös maxot.


Izületeimnek is kímélőbb volt a magasabb ismétlési tartomány. De hogy lehet, hogy nekem magasabb ismétlési tartományban való szériázással is ugyanolyan erőnövekedés történik mint egy relatíve nagyon nehéz súllyal kevesebb ismétlések mellett? Mi lehet ennek az oka?

2017. aug. 19. 21:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez csak azért volt így mert 8 hét telt el a két maxolás között és a magas volumen miatt nem gyengültél. De ha így próbálnál felmenni pl. 120ra, azt nem fogod tudni elérni ha mindig csak magas ismétlésszámmal edzel. Egyébként neked jó lehet pl. a periodizáció, itt van volumen blokk és intenzitás blokk is. Tehát megkapod mindkét dolgot egyszerre.
2017. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm a segítséged! :)
2017. aug. 19. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!