Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jobban hat, hogyha egyszerre...

Jobban hat, hogyha egyszerre csinalok meg mindent?

Figyelt kérdés
Eleinte azért azt elmondom hogy kezdő vagyok, kiskorú lány, nem járok edzőterembe, otthon edzek szinte edzközök nélkül. És én azt vettem észre hogyha pl hasprésből egyszerre megcsinálok pl 50-et, akkor az hatásosabb, mintha mondjuk 5x10-et. És mindenhol azt hallom meg látom hogy az utóbbi a jobb. Akkor most hogyan csináljam?

2017. aug. 16. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha megy egyszerre 50 felesleges 5x10el bohóckodni, nehezíteni kell hogy maximum 15 menjen belőle.
2017. aug. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Klanwarrior ***** válasza:

Az 5x10 megadja a súly nagyságát is. Akkorával kell csinálni, hogy az utolsó 10-es széria minél közelebb legyen a bukáshoz.

Például 5x10-et 90 kilóval nyomsz fekve, 5x5-öt pedig 100 kilóval, vagy akár többel is, egyénfüggő.

A lényeg, hogy nagy súly kell, picivel nem érdemes bohóckodni, mert nem érsz el vele semmit.

2017. aug. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ok. Köszi. Az 50 csak egy példa volt. Felülésből 100megy egybe. De ha mondjuk szétbontom 40-30-30ra akkor már a 2.kör sem ér semmit, nemhogy a 3.

Ezért kérdeztem.

Köszönöm a választ.

:)

2017. aug. 16. 16:08
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 nincsen semmilyen eszközöm, és nem járok konditerembe. Alapfeladatokról van szó. Hasprés, felülés, lábemelés, guggolás, fekvőtámasz. Ilyenek.


Az izomzatom amúgy is olyan, hogy a hasonló testfelépítésű és genetikájú emberekhez képest, a kis terhelést az átlagnál tovább bírja. Viszont a nagy terhelést az átlagjoz képest kevésbé.

Ezt nem tudom mennyire sikerült értelmesen megfogalmaznom.


És ugye én a fejlődést úgy látom ahogy fent leírtam, de az sak egy érzés, lehet hogy nem az a jó.


De azért köszi a segítséget.👍

2017. aug. 16. 20:43
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják hogy állóképességed van, erőd már kevésbé.
2017. aug. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát azért ezt sem mondanám. :P
2017. aug. 16. 22:29
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem lehet hogy a simaizom jobban fejlődik és azért van így?
2017. aug. 16. 22:29
 8/13 Klanwarrior ***** válasza:

Simaizom a beleidben van... :D

Esetleg annyi, hogy egyelőre a lassú izomrostok vannak túlsúlyban a gyorsakkal szemben, ezért jobb az állóképességed, mint az erőd. Nehezítsd a gyakorlatokat és idővel erősödsz is majd.

2017. aug. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ok. Köszi. Igyekszem. Nagyon nehezíteni nem tudom. Az jó pl. hogyha haspréskor mondjuk vizespalack van a kezemben? (megtöltve😊)

Mert nincs súlyzó se, meg konditerembe sem járok.

Nem tudom hogy számít e valamit hogy miket sportolok, de azt max privátban írom meg.

Mégegyszer köszönöm a válaszaitokat.

2017. aug. 16. 23:50
 10/13 A kérdező kommentje:

Ja és valami lemaradt!: DE AKKOR MIRE MONDJÁK HOGY VALAKINEK DINAMIKUS ÉS VALAKINEK MEG STATIKUS IZOMZATA VAN???!!!

Mert akkor ennek a kifejezésnek így semmi értelme.

Vagy ha valaki tudja, írja meg légyszi. Bármilyen formában. (nem kínaiul, hanem itt vagy priviben😂)

Mert most teljesen összezavarodtam.

2017. aug. 16. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!