Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az alacsony szénhidrát tartalm...

Az alacsony szénhidrát tartalmú diéta mennyire "tartható"?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy annak aki rendszeresen sportol, tehát szüksége van energiára, de szeretne egy száraz, jol definiált, izmos testalkatot megtartani, annak mennyire okoz gondot az alacsony szénhidrát tartalmú diéta?


Nehéz "átállni rál"?


Hozzá lehet szokni annyira hogy egy idő után ne legxen az embernek rossz közérzete fejfájása, rosszulléte?


Hosszú távon mennyire tartható?



2017. aug. 24. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a célod?
2017. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon egyedi. Nem vagyok szakértő, és nem régóta csinálom, de a tapasztalatom leírom.

Én napi 50gramm chval szálkásítottam, és Könnyű volt tartani, és eredmény is jött, pedig nagyon jó étvágyú vagyok. Annyi,hogy ilyen mellé érdemes növelni a fehérjét és a zsírt is. A fehérjém 2 gramm/ testsulykilogramm volt minimum, a zsír meg majdnem másfél max. Nekem így könnyen tartható volt, és nem volt probléma soha. Csalónap se hiányzott igazából.

Viszont ez szerintem mindenkinél más és más.

2017. aug. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Cortez70 ***** válasza:
Hát a célját azt írta, hogy száraz izmos forma legyen. Naturalban ezt hosszabb távon nehéz tartani, mert kb 10% tzs korül izmot vesztesz ha folyamatosan kalória mínuszban vagy.
2017. aug. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És ha tartod kb a 10%-ot, közben pedig csinálsz feltöltéseket heti 1x?
2017. aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Cortez70 ***** válasza:
Úgy jobb a helyzet ha néha töltesz, ha laposodsz.
2017. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A száraz fizikum tartásához nem értek, de hogy mennyire tartható a kevés ch, az nagyon emberfüggő. Van ugye, aki helyből lemerül, rosszul lesz, 1 napig sem tudja csinálni, ha nem elég mazochista. Van, aki lenyom hónapokat, zsíradaptált lesz, a teste elműködik, mert így vagyunk összerakva, de mindig szenvedés neki, nem tudja megszokni.

S van, aki évtizedekig 20, 10 vagy akár 5 gramm ch-val él (ez utóbbi már elég nehéz, növényt nem ehet) s jó neki.


A nagy aktivitás megint egy érdekes dolog, akiről eddig hallottam, az ilyenkor mindenki megemeli a ch-bevitelt s még a ketózisból is igen röviden esik ki, mert gyorsan elhasználja. Az aktivitás mindig igényel nem kevés szénhidrátot, akárkiről is legyen szó akármilyen étrenden, hihető, hogy könnyebb szénhidrátbevitellel, bár a tudományos hátterét nem ismerem. Mindenesetre a tapasztalatok alapján ez lehet a helyzet (nem beszélve arról, hogy viszonylag necces mondjuk 6000 kcalt bevinni úgy, hogy 20 gramm ch legyen benne s ne vigyük túlzásba a fehérjét sem).


Ami a fejfájást s rossz közérzetet illeti, a kevés ch (ketózishoz szükséges kevés) tipikusan ellentétes mellékhatással jár a tapasztalatok szerint, gyakori az eufória, több energia, könnyebb reggeli ébredés meg ilyenek. Az elején persze más lehet s akinek a ch ad energiát, annak akkor sem és később sem jó.

2017. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze kihagytam pár dolgot.


Ketogén diétánál kevesebb fehérje kell s ez fontos, mert a felesleg glükózzá alakul, amit nem akarunk (legalábbis nagyobb mértékben. extrém alacsony ch bevitelnél jó, ha nem az izmot bontja el a test, hogy az agynak legyen glükóz, az agy nagy részének ketonokra átállása előtt pedig kifejezetten sok kell neki).

Az izmok laposabban a glikogén s a víz nélkül, úgyhogy ha fontos az esztétika (vagy zavaró az unfair helyzet, hogy sokkal több az izmod, de kevésbé látványos, mint másé, akinek töltöttek a glikogénraktára), akkor jól jön a töltés. Persze hosszútávú ketózisra nem eszünk egy halom cukrot, mert az fájdalmas. Óvatosabban célszerű csinálni, bár aki nem bírja a sok ch-t, az jobb, ha sosem száll el vele.


Nehéz-e átállni rá?

Ez függ attól, mennyire alacsony a ch, kiről van szó, hogyan evett addig...etc.

Még ha valakinek ideális is a ketogén étrend, nem feltétlenül bír hirtelen átlépni (pláne nagyobb aktivitással, gondolom). Jobb fokozatosan, de persze van, akinek megy hirtelen is.

2017. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!