Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes edzenem?

Érdemes edzenem?

Figyelt kérdés

Még 14 évesen kezdtem el edzeni. Fél év alatt lefogytam 90 kgról 64 kgra. Figyeltem az étrendemre és napi szintem edzettem, sőt a vége fele annyira betegen csináltam, hogy naponta 5-10kmrt futottam.

Gondolhatjátok, hogy ettől nem lettem valami izmos... Inkább csak lefogytam... elég durván.


Ez után elkezdtem nagyobb súlyokkal dolgozni és rengeteg kalóriát bevinni. Felmentem egy 80kgra. Persze ez kb 2 év mulva sikerült elérni, kb 17 lehettem. Talán akkor voltam a legerősebb. (80kgmmal nyomtam sorozatot fekvőpadon és a 100ba is bele tudtam nyomni).


Ezek után szépen lassan abba hagytam az eddzést. Már nem is tudom, mért de sokat kellet tanulnom stb.. Az nagy kalóriabevitel megmaradt, mert mindig éhes voltam, de nem égettem el edzéssel, meg persze már nem ettem tisztán.


Volt olyan, hogy reggelire pizzát ettem :D


19 évesen elhatároztam, hogy változtatok rajta és újbol elkezdek edzeni. Mindent tudtam, hogyan csinálam régebben, ezért heti 3-4x jártam. 2-3 hónapig csináltam, de nem követtem semilyen étrendet sem szóval drasztikus változások nem történtek, de erősebb lettem egy kicsit és 8 kgot fogytam.

Talán 20% volt a testszír arányom és 90kg volt akkor, ami nem roszz, de még mindig kövérnek éreztem magamat.



Megint valami miatt 1,5 hónapig abba hagytam az eddzést. 2016 december végén újbol elmentem a konditerembe. Mindent úgy csináltam, mint ahogy azt 1,5 hónappal előtte, de a testem nem bírta és lesérültem.

A mellem ödémás lett és elvileg történt egy kisebb izom szakadás a bicepszem felső részében.


Most 8-9 hónappal később már teljesen bekelle volna gyógyulnia az izomszakadásnak. Már teljesen tudom mozgatni a karomat, akár nehezebb dolgokat is könnyedén feltudok emelni, de másnapra begyullad.


Magyarul... még gyenge az izom és nem gyógyultbe 100%osan ezért nem erőltethetem meg nagyon.


Most 180cm magam 95 kg vagyok a testzsír %omat nem tudom, de most már eltudnék kezdeni futni, felüléseket csinálni meg még különböző kardió gyakorlatokat.


A konditeremben nem számítok izmosnak, de az átlag 20 éveshez képest az vagyok. Kicsit félek, hogy a kardiótől elvesztem az izom tömegemet és, hog nem csak zsírból fogok fogyni.

Most nem vagyok kövér, de jó lenne már edzeni... Szerintetek megéri kardiózni ilyen helyzetben?

Vagy várjak még hónapokat, hogy rendesen tudjak edzeni? (nem tudom mennyi kéne várja, mert elvileg már teljesen felkellet volna épülnöm, de kb 3 hónapja változatlanűl sz*r a helyzet...



2017. aug. 25. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Neked kell eldonteni. Vekony akarsz lenni, vagy szalkas izmos? En biztos utobbit valasztanam. A leirtak alapjan eleg konnyen zsirosodo vagy, igy biztosan valami nagyon lassu tomegelesbe kezdenek, 3-4 g ch-val, azert hogy ha majd lemegy a zsir, maradjon rajtad izom is.

Masreszt igy latatlanba kep nelkul eleg nehez megitelni.

2017. aug. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2017. aug. 25. 16:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Aha. Na igy azert mas a helyzet. Igy modositanam az elso valaszom :)

Szalkasitanod kellene valoban. De kozben sulyzos edzes is kell. Sajnos szerintem keves az izom rajtad. Elszor fogyni kellene, es utana kezdj el nagyon lassan tomegelni. Szerintem.

2017. aug. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Cortez70 ***** válasza:
Sok még a zsír, szerintem menjen a kardio és diéta mellé.
2017. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A sulyzóa edzések most teljesen kivannak lőve. Ha csak egy nehéz táskát megemelek 1-2 napog fáj a vállam tőle
2017. aug. 25. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem nem erdemes, maradj csak dagi
2017. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!