Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kalóriadús ételek?

Kalóriadús ételek?

Figyelt kérdés

21F 70kg


Mindenképp száraz izomtömeg növelésre törekszem. Nem érdekel a tipikus tömegnövelés, amitől csak zsírosodsz mint egy disznó.


Jelenleg napi 2000-2300 kalória a bevitelem. Ezt kéne megdobni legalább egy ezressel. Az étkezéseim arányaiban jók, napi bevitelem 150g fehérje minimum, sacc 300g ch és 50-60g zsír. Viszont kevés a kalória. Fogalmam sincs mivel növeljem, mert így is nehezen tarthatóak számomra az étkezések (napi 4, laktató).


Amiket többnyire eszek: sült/főtt csirkemell, fehér rizs (zöldborsóval), konzerves tonhal/makréla, tojásrántotta (3-4), 2x 1 adag 100% whey, normál kifli (4-5), 1-2 banán, 1 alma, néha 100% gymbeam mogyoróvaj 1-2 kanál.


Mit lehetne még ide bedobni, ami kalóriadús?


2017. szept. 1. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit értesz tipikus tömegnövelésen, de aki tempósan zsírosodik, az túl sok kalóriát visz be...


Mivel a fehérje bőven megvan és szénhidrátra alapozol, nyilván azon kell emelni (egy kicsit a zsíron is lehet, főleg, ha szénhidráttal nem megy).

A szénhidrátforrásaidból egyél többet. Én kiejteném a fehérjeport, egyrészt így is kissé eltőlzott a fehérjebeviteled, másrészt ha jóval többet eszel, jönni fog fehérje is, főleg, ha olyan ételt választasz, amiben nem minimális van. De ahogy neked tetszik.


Nem tudom, mi nem laktat, neked kell kitapasztalnod, miből tudsz többet bevinni.

2017. szept. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 BlodDrunk ***** válasza:

Nem írtad milyen típus vagy testalkatilag,de ha nem zsírosodsz,ch-n emelhetsz nyugodtan ,fokozatosan,pl edzés utáni turmixba mehet dextróz edzésnapokon.


Zabpelyhet nem írtad,reggelire mehet az.

Normál kiflit kukáznám és valami teljes kiőrlésű kenyérre váltanám,mert inzulinszinted megdobja a fehér liszt.

este lefekvés elött mehet egy sovány 250g-os turó. 200kcal ebbe én szoktam rakni glutamint.


Többit még valami zsír formában tudod bevinni,használj kókuszzsírt főzéshez pl.

Lenmagolaj mehet napi 3evőkanál. ez kb 200kcal+

olajos magvakat is ehettsz ésszel 50g naponta/300kcal kb



Szóval szerintem reggelire zabpehellyel kezdj ehez mehet a banán,fehérjét is rakhatsz bele,illetve én a tojás fehérjét is beleszoktam keverni,persze sütve.


Utána a főétkezéseket nem 4 hanem 3felé osztanám.

Közben mehetnek a magok utána szintén 3fele osztva.

Estére meg a turó.

Reggel,este,délben a lenmagolaj


Így ezekkel én 3700-4000kcalt viszek egy nap be,igaz én nem tömegelek,ennyi kell a súlytartáshoz,országúti kerékpározok.

Sőt ch töltési időszakba verseny előtt súrolom a 6000kca-lt ezzel az étrenddel.


21F,185cm 80kg.

2017. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Marhahús, oliva olas, kacsazsír, mogyoró, banán
2017. szept. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!