Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés előtt vagy edzés után...

Edzés előtt vagy edzés után igyak fehérjeturmixot?

Figyelt kérdés
Az elterjedt és általánosabb nézet az, hogy egyből edzés után. De valakitől hallottam, h előtte kéne inni kb egy órával, hiszen kell idő amíg felszívódik. Ugye edzés után az izmok egyből igénylik a pluszt, azaz elkezdődik egyből a fehérje és szénhidrát utánpótlás, de nyilván idő, ezért nekem teljesen érthető és logikus az a nézet, h előtte egy órával. Milyen logikus illetve biológiai érve van annak, aki az "egyből edzés után"-ra esküszik?

2017. szept. 6. 15:48
 1/6 Cortez70 ***** válasza:
100%
Mindegy, mivel nincs anabolikus kapu. Nincs olyan, hogy edzés után azonnal fehérje kell. A napi össz fehérje, illetve makróbevitel számít, nem egy protein tapkieg időzítése.
2017. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Se előtte, se utána nem kell.
2017. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy.
2017. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy valóban. Folyamatosan kell enni. Ha előtte 1,5-2 órával eszel akkor már lesz tápanyag, de utána is ráérsz ennyivel. Én gyakran este iszom mert nem terheli meg a hasam.
2017. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindegy, én pl minden edzés után iszok,de ha épp nem tudok edzés előtt enni, akkor is iszok egyet.. de edzés után sem kell, azért szoktak turmixot inni olyankor(már aki nem divatból issza, mert ezt látta a Kai Greene-től) mert sokaknak nehéz megoldani hogy szilárd kaját egyenek.
2017. szept. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2017. szept. 20. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!