Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a zsírégetés a cél és kis...

Ha a zsírégetés a cél és kis izom, tónus akkor a kardio mikor legyen és mennyi? Súlyzós edzés előtt vagy után? Esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés
2017. szept. 10. 10:48
 1/6 anonim válasza:
Ha izomtömeget is szeretnél felszedni akkor mindenkeppen utana legyen kardio kb fel ora-ora seta a legideálisabb vagy pihenonapokon (amikor nem eddzel, kisebb mennyisegu allokepessegfejleszto gyakorlatok). Egyebkent edzes elott is jo ha egy 5-10 percet kardiozol mert növeli a testhot pulzust, bemelegit es nagyobb lesz az edzes kozbeni teljesitmenyed (ergo tobb energiat is fogsz egetni) ugyhogy azt mindenkeppen ajanlom. De nagyobb mennyisegu kardio mindig edzes utan jojjon, kulonben mire elkezdened az edzest mar kifaradsz. Remelem hasznos volt
2017. szept. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Hasznos igen, köszönöm. Eddig úgy csináltam hogy 65perc kardio vagy 90p. Majd utána súlyzós edzés és a végén 15p vagy amennyit bírok, de akkor már nem sok erőm van. Nem rég kezdtem. Nő vagyok.

2017. szept. 10. 11:04
 3/6 Cortez70 ***** válasza:
Súlyzós előtt nem kellene! Utana, de inkább minél messzebb a súlyzóstól. Bármi jó: kocogás, gyors gyalpglás, bicajozás, ellipszis tréner, lépcsőző gép, stb. Heti 3-4, 40-60 perc aerob vagy 20 perc intervvallum kardio.
2017. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
25 vagyok és a pulzusomat nem tudom sehogy sem a fat burn értékben tartani. tegnap is a végén már 170-180 volt ellipszisen. Hagytam is a fenébe. de súlyzós előtt az átlag 150. És 126 enne az ideális. Próbálom lassabban akkor sem jó, nem is fáradok el, azzal nincs gond, nem lihegek, stb.
2017. szept. 10. 11:17
 5/6 Cortez70 ***** válasza:
Akkor olyat keress, amivel nem megy fel annyira a pulzus, pl gyors gyaloglás, vagy bicaj. Én írtam pár alternatívát, nem írtam, hogy kötelező ellipszissel kardiózni. :)
2017. szept. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én csak a tegnapomat írtam le. :) Biciklin volt 150 körül és a végén volt a súlyzós után az ellipszisen iszonyat magas. :) Köszi szépen a válaszokat!
2017. szept. 10. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!