Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi futás fér bele kondi...

Mennyi futás fér bele kondi (súlyzós edzés) mellett?

Figyelt kérdés

Ezt az edzéstervet kezdtem el kb. 1 hónapja és még 1-2 hónapig folytatom szerintem, utána leváltom valami haladóra. Ez heti 3 napos súlyzós edzés.


[link]


Az lenne a kérdésem, hogy mivel zsírt is szeretnék égetni, hetente 2 vagy 3 futás (futópadon) belefér-e, és még nem hátráltatja nagyon az izomnövekedést és fejlődést? Egyik nap kondi, másik nap futás és heti 1 vagy 2 sportmentes nap hétvégén. Azon is gondolkoztam, hogy a sima monton kardio jellegű futást intervallos futásra váltanám, mert az hatékonyabban égeti a zsírt és kevesebb ideig is tart, de ez nem vesz el még többet a sulyzós edzések hatásából? Nem vagyok ektomorf testalkatú, ezért gondolom, hogy talán még így megoldható. És amúgysem versenyszerűen szeretnék testépíteni, csak életvitel szerűen, és, hogy izmosabb is legyek. De gondoltam, hogy megkérdezném szakértők/tapasztaltak véleményét.

Köszönöm



2016. nov. 18. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:

kezdetben lehetséges az izmosodás és a zsirégetés, de hamar eljön az az idő mikor egyszerre csak az egyik megy, az a futás lassú tempóval menjen tehát aerob legyen és ne kardio


ez az edzésterv amúgy (szerintem) orbitális baromság, izomcsoportonként 1gyakorlat elég(kivéve váll) meg nemcsak hogy elég,hanem úgy jó, kezdetben jó a kicsit magasabb ismétlésszám is, aztán 5-8ismétlés

inkább icf5x5 tervet csináld mint ezt, vagy keress másik teljes testes programot ahol nincs háromezerféle gyakorlat

2016. nov. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
AKármennyi futás belefér. Mind1 mit csinálsz. A kaján múlik hogy fogysz e vagy nem mozgásnak nem sok köze van hozzá.
2016. nov. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1# akkor tudsz esetleg ajánlani olyat, ami neked bevált és csinálod vagy csináltad?
2016. nov. 18. 22:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem pl. úgy van,hogy heti 3x teljes test edzés (kedd-csütörtök -szombat) és heti 2x kardió (futás szerda-péntek). Helyes étrend mellett tudok fogyni kb. heti 1 kg-t és valamennyi izom is jött fel,igaz még csak kezdő vagyok. 4 hete kezdtem. Én alacsony intenzitáson futok ,futópadon 6-os fokozaton, maximális dőlésszögen 690 kcal- tudok elégetni 1 óra alatt és egyébként jól meg is izzadok benne.
2016. nov. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én az icf5x5-öt csináltam, az első évben az elég

aztán váltottam 4napos kettébontott tervre, ez úgy néz ki a,b,pihi,a,b,hétvégepihi

a-mell,hát,váll

b-láb,kar

de van sok kétfelé bontott, alsó-felső test, toló-húzó izom, de először 3napos teljes testest csinálj

2016. nov. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Belefér a 2-3 futás.
2016. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!