Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez így mehet vagy valtoztassak...

Ez így mehet vagy valtoztassak valamit?

Figyelt kérdés

Sajna heti 2x tudok menni konditerembe edzeni és vannak otthon eszközeim is kisebb izmok edzésére mint pl bicepsz,tricepsz,vall,popsi,ezeket meglehet kézi sulyzokkal edzeni és van egy otthon gepem amivel tudok bicepszre vagy tricepszre edzeni tehát van otthon lehetőségem 2 felé gyakorlatot végezni izmonkent,+ van bringám és taposo gépem is és egy boxzsagom,ezeket használnám aerob edzés kéne


Arra gondoltam hogy teremben edzenek combra és vadlire mivel oda sok súly kell nekem es otthon nincs lehetőségem guggolasra vagy vadlizasra

Es teremben meg hátra edzenek,szélesen es szűken

+levezeteskent futás

Nyilván has az kötelező otthon és teremben is


Heti 1x elég lenne így szetosztva edzeni mindenre?

Vagy 4x10-es szériákban izmonkent


21 éves lány vagyok

Előre is köszönöm a valaszokat



2017. szept. 17. 14:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírás miatt sajna teló minden félére átírja
2017. szept. 17. 14:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Én inkább heti kétszer "alsótest" edzést csinálnék. Egy guggoló edzés, egy felhúzó edzés utána meg kiegészítésként hátra A edzésen lehúzás/húzódzkodás B edzésen valamilyen evezés, plusz vádlira ami tetszik. Otthon meg ami kimarad. Kardió/kondícionálás és hasazás is ahova befér.
2017. szept. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Cortez70 ***** válasza:
Én meg heti 2 teljes testest ajanlanék. Eleve naturalban akkor fejlodsz jobban ha egy izmot többször edzel egy héten. Csak ilyenkor nem kell sok sorozat edzesenkent ha mindenre edzel.
2017. szept. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És még így 2 év edzés után is ajánlott a heti 2?
2017. szept. 17. 15:00
 5/7 A kérdező kommentje:

Mert akkor úgy osztanam szét hogy a teremben mehet a comb és a vádli ,combra 2 felé gyakorlat és 1 vádli és hátra meg 2-2 gyakorlat

Így lehetne vagy ez sok gyakorlat hátra? Mivel 2 szélesen és 2 szűken

2017. szept. 17. 15:05
 6/7 Cortez70 ***** válasza:
Heti 3 edzés az nyilván jobb, tehát ha otthon is tudsz edzeni, akkor heti 3 teljes testes vagy also test - felső test bontásban, ami éppen következik. Vagy ha neked fontosabb az alsotest, akkor teremben heti 2 alsotest és otthon egy felső. Amit heti kétszer edzel arra nem kell sok sorozat egy edzésen. Amúgy egy izomra nem kell sok gyakorlat, hátra simán elég az evezés, felhuzas (vagy hipernyujtas). Csak ilyen esetben akkor abból az egy gyakorlatból kell vagy 10'sorozat ha heti egyszer edzed. Annyit akarok ezzel mondani, hogy nem attól leszel izmosabb ha minél több gyakorlat megy. Elég egy gyakorlat is ha megfelelő a sorozatok száma.
2017. szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát akkor megoldom úgy hogy heti 2x comb terembe és 1x otthon csinálok pl 1 lábas guggolás vagy boglar guggolast kézi sulyzokkal,heti 2x vádli a teremben

Heti 2x hát a teremben és 1x otthon kézi sulyzokkal pedig otthon egy "padon" edzek hátra

És otthon pedig mehet heti 3x a kisebb izmok ,mivel heti 3 jobb lenne akkor így megoldom

Köszönöm szépen

2017. szept. 17. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!