Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolásnál számit a rúd helye?

Guggolásnál számit a rúd helye?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy van Low és High bar. Viszont nekem a High bar kicsit kényelmetlen, nehézkes úgy guggolnom. Low barban a rúd nyomja a vállam, nagy súllyal nem hogy leguggolni , még megállni sem tudnék.

Kicsit utána olvastam és az ahol nekem kényelmes, az a mid-bar.

Kb. ilyen: [link]


Szóval a rúd a csuklyámon van, nem alatta és nem felette, vagy a tetején. Kb. a csuklyám középső-alsó részénél van a rúd.


Mennyire baj az, hogy én igy guggolok, nem a szokásos High, vagy Low barban? Ebből még lehet hátrányom?


2017. szept. 21. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj. Sok ember van aki valahogy pont a kettő között pozícionálja a rudat, komoly atléták is. Amíg a gyakorlat kivitelezése helyes, addíg nem számít.
2017. szept. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Értem, köszönöm a válaszod. Lenne még egy kérdésem a guggolással kapcsolatban.


Az miért van, hogy amikor leguggolok, akkor a lábujjam felemelkedik a földről?

Sok helyen olvastam erről, de mindenki azt irja, hogy nekik a sarkuk emelkedik. De nekem pont forditva, elöl a lábfejem megfeszül és felemelkedik a lábujjam körüli rész. Szóval olyan mintha sarkon guggolnék.


Ez mitől van és mit lehet ez ellen tenni?

2017. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#2, kérdező vagyok, csak másik accból.
2017. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A rúdnak egyenes vonalat kell bejárnia a mozgása közben. Ez az egyenes vonal úgy néz ki,hogy ha képzeletben kihúzzuk a rúdtóll a földig, pont a lábfejed közepét metszi. Valóban az a gyakori, hogy a sarok emelkedik, de a te esetedben is ugyanúgy lehet ez mobilitás gond. Figyelj a rúd útjára, a helyes légzésre, a stabilitásodra és végezz mobilizációa gyakorlatokat. Iktass be megállítós guggolást kisebb súllyal. Azzal a gyakorlatvariácíóval kiválóan be lehet gyakorolni a technikát és szépen fel is fedi hol esik szét a dolog.
2017. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
+valószínű nagyon hátradőlsz és a sarkaid préseled a talajba, ez erédményezheti, hogy egy bizonyos pontnál felemelkedik a lábad eleje. Sokszor mondják ezt guggolásnál, hogy a sarkat bele kell nyomni a talajba, de ha ez azt eredményezi, hogy a lábujj emelkedik, akkor ez nem jó tanács. Mint már mondtam a súlypontnak a lábfej közepén kell lenni.
2017. szept. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi még egyszer a hasznos válaszaid, ment a zöld.


Most sikerült jó acc-ból irnom :d

2017. szept. 21. 21:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Menni fog az, csak gyakorolni kell rengeteg.
2017. szept. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Régen nekem is ez volt, az a baj, hogy nincs meg a balansz. A rúdnak a talpad közepe felett kell maradnia végig. De erre úgyse fogsz tudni figyelni, ha a talpad lent marad és nem dőlsz se előre se hátra, akkor a rúd vélhetően egy vonalban mozgott.


A te esetedben az lehet a baj, hogy nagyon függőleges akarsz maradni. Ezzel nincs baj de valószínűleg ezt úgy akarod megoldani, hogy nagyon hátratolod a csípőt, törzsből viszont nem dőlsz előre.


Próbáld meg ezt:

- sarok, nagylábujj, kislábujj belenyom a talajba

- combcsontot amennyire csak lehet forgas KIFELÉ

- így kezd el a csípőt hátrafelé tolni, majd egyszerre a csípőt le és a térdet előre


Nagyon fontos, hogy a combcsontot kifelé kell forgatni, tehát a térdet nem csak előre hanem kicsit kifelé, oldalra is tolod. Ha nagyon előre tolod a térdet, akkor elképzelhető, hogy már a sarkad fog emelkedni. Játssz ezzel, valahol a kettő közt lesz, ahol az egész talpad lent marad


És még egy dolog. Szinte biztos, hogy a bokádat is mobilizálni kell ahhoz hogy így elég mélyre tudj guggolni. Dolgozz ezen és biztos jobb lesz!

2017. szept. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg gondolom ez függ a terpesztől, a lábfejek kiforgatásától és a guggolás mélységétől is. Minél mélyebbre guggolok, annál jobban emelkedik.
2017. szept. 21. 21:16
 10/11 A kérdező kommentje:
#8, köszi neked is, ment a zöld mindenkinek.
2017. szept. 21. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!