Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A tehéntúró, a joghurt és a...

A tehéntúró, a joghurt és a kefir jó tápláléknak számít egy sportolónak?

Figyelt kérdés

Testépítők szoktak érteni hozzá, azért ide írtam.


Olyanokat olvastam, hogy a tejtermékek alacsony GI-jük ellenére nagy inzulinválaszt okoznak(kivétel a sajt), ami nem jó, mert nagyobb eséllyel lesz valaki cukorbeteg, meg könnyebben hízik, stb.

Nekem az a furcsa, hogy kevés helyen olvasni ilyet, meg elég komolytalannak tűnnek azok az oldalak, bár a paleos tenyek-tevhitek oldalon is ezt írják, nem tudom az mennyire hiteles.

Na szóval, mik a tapasztalatok, számít ez bármit is?



2017. szept. 25. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem,ha nem okoznak emésztési problémákat,akkor nyugodtan fogyaszthatod őket.

A táplálkozás során szerintem a változatosság a legfontosabb.

2017. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%

A tejnek a fehérjetartalma miatt is nagyobb az inzulinválasza, ha jól tudom, pont a savófehérje miatt, ami sokunk kiegészítőként fogyaszt. A cukorbetegséghez hajlam is kell. Egy arra nem hajlamos ember szerintem csak mértéktelen fogyasztással tud magának ártani. Emellett az edzés miatt nekünk jobb az inzulinérzékenységünk, így kevésbé vagyunk ennek a veszélynek kitéve.

Az én véleményem is az, hogy egyéni tolerancia kérdése, hogy valakinek megfelelő táplálék-e a tejtermék. Ha te semmilyen problémát nem tapasztalt magadon, akkor ezek jó táplálékok, mivel kiváló minőségű fehérjét tartalmaznak és egészséges zsírokat.

2017. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!