Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől másabb a guggolás...

Mitől másabb a guggolás erőkeretben, mint simán az állvány előtt?

Figyelt kérdés

Nem Smith keretben ahol a rúd kötött pályán mozog !

Mert ha jól tudom akkor az erőkeretben a rúd nincs rögzítve.

Ugye ez a különbség?

Van némi zavar,mert néha ugyan arra mondják ezt is azt is.


Jobb erőkeretben guggolni?


2,

Melyik guggolás féle,fajta dolgoztatja meg legjobban a combokat?


Guggolás,erőkeretes g., smith g., hack gépes g., goblet,elöl guggolás,kitörések,guggolás fej fölött tartott súllyal,lábtoló,egylábas guggolás,sissy g., guggolás hátsó fogással,zercher g. ?


3,

Melyik veszi igénybe a legtöbb izmot,hold dolgozik a legtöbb mellékesen,stabilizálók ?



2017. szept. 28. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erőkeretben nehezebb meghalni.
2017. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztonságosabb, ennyi a különbség. Amúgy a normál rúddal guggolás a legjobb.
2017. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mitől nehezebb?

Jól tudom,hogy az erőkeretben nincs rögzítve a rúd?

2017. szept. 28. 21:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Erőkeretben két oldalt van egy-egy támasztó lemez, amiknek a magassága állítható, ezért biztonságosabb. Izomterheltségi szempontból más különbség nincs.

2. Guggolás

3. Guggolás

2017. szept. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tripla xxx válasza:
Az attol fugg,ha van valamklyen serulesed esetleg betegseged stb.akkor hack illetve smith.ha nincs akkor rohadtul sima allvanybol guggolj,hasznalj serv ovet ennyi.ja es be ne probald tekerni a rudat torolkozovel es ugy guggolj le hogy egy citromot fel tudj szedni a seggeddel. :)
2017. szept. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Smith gépes guggolás: én ezt nem tekintem valódi guggolásnak, ráadásul eléggé ízületgyilkos tud lenni


Gépes hack és lábtoló: ezeknél nem lehet úgy hátra tolni a csípőt, mint szabadsúlyos guggolásnál, ezért érdemes kicsit előrébb rakni a lábfejeket, illetve nyesni a mozgástartományon



Goblet: magad előtt fogod a súlyt, ezt inkább technika miatt szokták alkalmazni, megtanítja, hogy tartsd egyesen a hátat


Elölguggolás: hasonló mint az előző, de vannak különbségek. Erről itt egy írás, ha érdekel: [link]

Ha választani kéne szerintem ez dolgoztatja meg legjobban a combot.


Kitörések: általában kitöréseknél nem hajlik annyira a térd, ezért a farizmot jobban dolgozza meg, illetve a kitörés nyílt láncú gyakorlat, tudja gyilkolni a térdet


Egylábas guggolás: a bolgár guggolás az előbbihez hasonló terhelést ad, de végig lent van a láb a talajon, ezért ízületbarátabb. Mivel asszimetrikus terhelést ad, megdolgoztatja a ferdehasizmokat is, érdemes arra törekedni, hogy minél stabilabb legyen a medencéd közben. Inkább kiegészítőnek jó. A pisztoly guggolás inkább az ízületek koordinálásának a megtanulása szempontjából hasznos, hogy megtanuld, hogy ne bukjon be a térded.



Guggolás fej fölött tartott súllyal: értelemszerűen a váll statikusan tartja a súlyt, illetve nagyobb az erőkar, emiatt sokkal nehezebb, és mindenképp kisebb súlyt lehet használni, mint a háton guggolásnál.


Sissy guggolás: térdgyilkos


Zercher guggolás: szintén a felsőháti gerincmerevítőket és a törzset erősíti


Erőkeretben azért jó guggolni, mert be tudod állítani a biztonsági rudat megfelelő magasságba, így nem tudnád ledobni se, mert mondjuk előredőlsz, akkor sem esik rád a súly.

2017. szept. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A gobblet guggolás testtartását nem tudom felvenni rúddal a hátamon !

2017. okt. 2. 17:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze ha hátul van a súly nem tudsz úgy guggolni mintha elöl lenne akkor a törzsed nem lesz annyira függőleges. Azt tanítja meg, hogy ne essen be a mellkas.
2017. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!