Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Biztonságos guggolás egyedül,...

Biztonságos guggolás egyedül, segítő nélkül?

Figyelt kérdés

Eddig két 8 kilós kézi súllyal guggoltam, illetve rövidebb rúddal, amire tettem + 5kg súlyt. Mivel így már nem elég a terhelés, most guggolnék először 20kg-os rúddal, de egyedül járok edzeni, nincs segítőm.

Smith keret illetve egy olyan guggoló állvány van, ahol a biztonsági rudak magassága fix, nem állítható. (Ilyesmi: [link] Melyik lenne biztonságosabb?

Lány vagyok egyébként, teljes test edzést végzek.



2016. nov. 7. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:

A smith keretben az üres rúd 25 kg.

Guggoló állványnál próbálkozz.

2016. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Guggoló állvány. Szépen fokozatosan emelgess a súlyon, aztán guggolás közben úgyis érezni fogod hogy mikor állj meg. Ha mégis rajtad maradna a súly dobd le hátra és kész, vannak róla videók is a neten.
2016. nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A lányok sorsa nehéz az edzőteremben, ez az én tapasztalatom. A pasik segítik egymást, a lányok nem.

Nekem van egy megoldásom, nálam bevált, mert egy idő után nagy súlynál is kell(het) segítség, talán inkább nyilván pszichésen, mint ténylegesen. Gondoltam egy nagyot és megkértem egy pasit, hogy h van pár perce segítene-e? És persze, segített, úgyhogy ez is megoldás.

2016. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is a guggoló állványra szavazok. Kezdd el a rúddal üresen, aztán szépen apránként emelheted a súlyt.
2016. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor a guggoló állványnál fogok próbálkozni!
2016. nov. 8. 09:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy csinálj elölguggolást, azt még könnyebb ledobni, ha baj van.
2016. nov. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hívj oda valakit segíteni.
2016. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Guggoló állványnál sikerült az üres rúddal guggolni, tudom, hogy ez másnak nem nagy dolog, de én örültem neki.

Utána beszélgettem egy személyi edző csajszival és mondta, hogy ha majd rakok rá súlyokat addig szívesen segít! :)

2016. nov. 15. 09:55
 9/10 mannnocska ***** válasza:

Otthon gyakorold be az ejtést.


Partvisnyél, ragassz a végére 4-4 ásványvizes 2lityós palackot, guggolj, és ejtsd le.


De ha van guggolóállvány, vagy keret, akkor ez se kell tényleg, mert van hova.


Meg szerintem akárki szívesen segít, de mondjuk egy pasi lazán gondolhatja azt is, hogy kezdeményezni próbálsz nála ilyesmivel, szal adódhat kellemetlen szitu.

2016. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szuper! Ügyes vagy, hogy kiléptél a komfort zónádból. Csak így tovább! :)
2016. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!