Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túl edzés lenne, vagy ez...

Túl edzés lenne, vagy ez mitől van?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az a helyzet, hogy erőemelőnek készülök, és másfél hete felhúzásban a 80kg csomószor 6-7x, de lehet, hogy többször sőőőt, kiment/sikerült. A 82,5 majdnem sikerült, nem sok kellett volna. Múlthét vasárnap valamiért nagyon meg szenvedtem, hogy 1x feltudjam húzni a 77,5kg-ot. Úgy voltam vele, hogy jó, hétfőn lábazok egyet, majd kedden úgyis hátra edzek meglátjuk mi lesz. 75kg szintén 1x ment ki.. Kicsit már zavart, de betudtam annak, hogy előtte suli volt, meg dupla tesi biztos amiatt, na majd ma. Máma a 72,5 ment ki 1x az is olyan nyögve nyelősen... És nem tudom, hogy ez mitől lehet? A guggolásom ill. a fekvenyomásom azt tök jól fejlődik, a felhúzásom is úgy csinálom,mint eddig, és eddig kb heti 2 heti szinten tudtam 2,5kg-mal mindig többet felhúzni. Most meg folyamatosan csak csökken, pedig többet pihenek egy kicsivel, mint eddig, SOKKAL jobban oda figyelek a kajára is, eddig is odafigyeltem,de most végképp. Szedek BCAA-t, csomó fehérjét beviszek normális kajákból, tojás, csirkemell, túró stb. És mégsem... Ez túledzés lehet, vagy mitől? Kérlek segítsetek nekem ez nagyon fontos.

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!

17/L



2017. okt. 4. 13:26
 1/6 BlodDrunk ***** válasza:

Bcaa full hülyeség,kajád legyen rendben,erőemelőként nem csak a fehérje fontos,a ch is,elég sok energia kell ehez,szóval kalória plussz kell,ez nem a testalkatról szól.


Naturálban pedig kell deload is szóval,nem fogsz tudni folyamatosan súlyt emelni,lesz visszaesés.


Felhúzás max heti 1x,akkor is havi 1x maxolj csak.

2017. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BlodDrunk ***** válasza:
Annyival kiegészíteném,erőemelőként 5 ismétlés fölé semmi értelme nincs menni.
2017. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha havi 1x maxolok, akkor na.. szóval ha most 80 a max, akkor, ha csak egy hónap múlva maxolok csak, akkor felmehet mondjuk 85-90-re a maxom?

Tudom ez sok mindentől függ, kaja, alvás stb stb, de nagyjából, ha minden rendben van, akkor lehetséges?

2017. okt. 4. 13:42
 4/6 BlodDrunk ***** válasza:

Szerintem keress egy edzőt,de próbáld meg azt,hogy leviszed a munkasorozatod súlyát,hónap végére pl 30%al,következő hónapban meg újraépítkezel szépen ismét emelve.


Szóval hónap elején ment,82-vel hetente leveszel 5kg-ot 1hónapba,utána meg visszarakosgatod hetente 82-re,utolsó héten meg megpróbálsz emelni.

2017. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BlodDrunk ***** válasza:

Meg ha érzed azt,hogy nincs top napod,nem kell erőltetni,ami nem megy,majd legközelebb.

Naturálként nem fogsz egyenletesen fejlődni,lesz sok hullámvölgy:D

2017. okt. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm szépen, megfogadom amit mondtál, hat van edzőm, vagyis jartam sulytemelni, es a súlyemelő edzőm azt mondta, hogy segit nekem. Szoval van edzőm:).

De megprobalom akkor ugy, ahogy te mondtad.

Még valami, csak ezzel foglalkozzak es teljesen hanyagoljam az olyan edzeseket, mint pl tricepsz-bicepsz-vall ilyenek? Vagy ez nyugodtan mehet mellette?😊

2017. okt. 4. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!