Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen hatással lenne a...

Milyen hatással lenne a teljesítményemre, ha átállnék vegán étrendre?

Figyelt kérdés

2017. okt. 19. 23:54
1 2
 1/12 Cortez70 ***** válasza:
100%
Ha be tudod vinni igy is (be lehet ) a napi elegendő tápanyagot, akkor semmi. Ugyanúgy fejlődni fogsz. Ha pedig szarul csinálod es nem tudod bevinni, akkor meg gyengülsz. Ennyi.
2017. okt. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
21%
Én nem értem ezeket a dolgokat... Az ember mindenevő és igenis szükséges húst is enni. Minek kínozza magát a sok vega? Attól hogy te nem eszel húst az emberek 99,9%a (hasraütés) még fog. Ha az állatokat sajnálod ennyire, kampányolni lehet stb vannak ilyen mozgalmak. De ha mindenáron a zöldséget kívánod az más... Bár ilyet nem tudok elképzelni :D De bizonyos tápanyagok hiányozni fognak (szerintem) hosszú távon.
2017. okt. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

Kérdés, most milyen, mekkora a teljesítményed.

Ha csak szintentartani akarod, tán nem lenne káros, bár agysejtjeid nem fejlődnének tovább.

Ha te sem -mint sokan mások- tudod felfogni, hogy az evolúciója során az ember mindenevő volt, vagy ha úgy tetszik, Isten mindenevőnek teremtette az embert, akkor nyugodtan tedd, állj át, szellemi fejlődésed nem fogja akadályozni.

2017. okt. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
74%

Nagyon hasra ütés lehetett ez a 99,9%, mivel nem igaz. Max a környezetedben. Nem csak zöldséget és gyümölcsöt esznek a vegánok, annál jóval többet. Az agysejtek pedig nem a húsevéstől fejlődnek tovább vagy sorvadnak el. Az ember mindenevő, de ez nem azt jelenti, hogy mindent KELL ennie, hanem hogy mindent SZABAD ennie. Persze büntetlenül hosszú távon nem ússzák meg (lásd: civilizációs betegségek). Ezekhez többet nem tennék hozzá, mert olyan sületlenségek hangzottak el...


Van sok vegán sportoló már. Ők azt tapasztalták, hogy nőtt a teljesítményük elmondásuk szerint. Keress rájuk. Van, aki könyvet is írt róla. Én is azt tapasztaltam, hogy szellemileg és testileg aktívabb vagyok. Csak javaslom a vegán étrendet és életmódot.

2017. okt. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

Meg lehet csinálni, de nagy odafigyelést igényel.

A növényi eredetű fehérjéknek nem teljes az aminosav profiljuk. Tehát hiányzik belőlük ez-az. Ehhez kell a táblázat, hogy ki tudd nézni melyik zöldség mit tartalmaz és úgy összekombinálni őket, hogy a teljes kép meglegyen.

2017. okt. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5.: marha nagy nehézség 1 nap 2-3 féle zöldséget vagy hüvelyest fogyasztani. Évek óta vagyok vegán de még sosem nézelődtem táblázatokban az aminosavprofilok után mert változatosan étkezem és tökéletes a vérképem....


U.i.: a föld kb 21 %-a vegetáriánus a Wikipédia szerint, egy 2010-es felmérésre hivatkozva. Azóta ez a szám jelentősen emelkedhetett, itt Németországban pl 1-2 millióval nőtt a számuk az elmúlt években ( népesség 2-4%-a pluszban)

2017. okt. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mármint Németo népességéé :)
2017. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire jó lenne az étrended s vannak egyéni tényezők is. Vegánként is ugyanúgy be tudsz vinni mindent (a B12-t szedni kell, de úgyis szedünk bizonyos tápanyagokat, ez manapság teljesen normális), csak igen extrém makrókat nehéz vele tartani egészségesen, a normálisakat nem nehéz, ha tudsz enni s nem vagy finnyás.


Sokféle vegán étrend van és sokféle ember. Aki ténylegesen vegán akar lenni, az bizonyára talál testhezálló módszert.


Az ember mindenevőségével semmi baj. Az még nem jelenti azt, hogy KÖTELEZŐ állati vagy növényi ételeket is enni. Működik mind a három verzió.

A hús pedig csak egy ételcsoport, a sima, nem vegán vegák is mindenevők, mégsem esznek húst.

Ne zárjuk magunkat felesleges korlátok közé, inkább örüljünk, hogy nem vagyunk pandák. Szerencsétlen a ragadozók rendjébe tartozik, alapból mindenevőnek kéne lennie, mint a legtöbb medvének, de leveleken él, amiket átkozottul rossz hatékonysággal emészt, az egyszerűen nem neki való táplálék. Ő szegény rosszul csinálja. A vegánok nem, ők hozzájuthatnak a szükséges tápanyagokhoz gond nélkül s jól tudják emészteni ételeiket.

2017. okt. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

6-os.

Én vagyok az ötös válaszoló. Azt ugye tudod, hogy ez itt a testépítés kategória? Itt a kérdező fejlődni szeretne, komoly izomtömeget építeni. 1-2 hüvelyes kivételével a legtöbb zöldségnek 2-4%-os a fehérjetartalma, és még nem is teljes profilú ahogy mondtam. Ezért írtam, hogy jól össze kell rakni. Nekem még húsokkal együtt is elég sokat kell ennem egy nap. Ha ezt zöldségből kellene megoldani, az nem lenne egyszerű. Ezért írták előttem is, nehéz dolog lesz, de meg lehet oldani.

Szóval nagyon jó, hogy Németországban ennyi vegán van meg változatosan eszel és jó a vérképe, de ez itt a testépítés kategória.

2017. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Össze kell rakni: az ember nem egyféle növénycsoportot eszik, nagy kaland. Jó, érdemes utánaolvasni az elején, szerintem is veszélyes ész nélkül vegán étrenden lenni (bár ez minden más étrendre is igaz, csak a speciálisabbakra fokozottabban), de azért ez nem atomfizika, simán megoldható. Eszel mindenféle növényt és bőven jön a fehérje.

Még a sima zöldségekben sincs kevés, van, aki még a gabonából is egész sokat bevisz, s ugye, ott vannak a hüvelyesek és az olajos magvak.


Akkor lehet nehéz, ha valakinek igen kicsi kalóriakeretben kell megoldania a dolgot vagy ha fehérjeszegény szénhidrátbombákra (pl. gyümölcsre) akar alapozni, esetleg rengeteg zsírt akar bepakolni nem nagy kalóriaigényhez. Az nem fog menni, de akkor is ez a helyzet, ha az ember mindenevő. Rendes ételeket kell enni és kész. Rengeteg egész fehérjedús növény van, nehogy már gondot okozzon a bevitel. A sima zöldségek sem túl fehérjeszegények a kalóriatartalmukhoz képest (1 kiló karfiol is ad valamirevaló fehérjét, megenni nekem túl könnyű, kalóriában nem sok. a zöldséget szerintem nem falatnyi mennyiségben kell enni, de persze úgy is lehet, csak akkor elhanyagolható a fehérjebevitel szempontjából), de annyi más, jóval fehérjedúsabb növény van. Az ember fehérjeigénye pedig nem olyan hatalmas, hogy ne tudja belőlük megoldani.


Mások vagyunk, tudom. Akinek hússal is nehéz, az talán ne legyen vegán. Van, akinek hús nélkül is folyton elszáll a fehérjével, ha nem vigyáz s ehhez még sok kalória sem kell.

2017. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!