Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Pihenőnapokon csökkenteni a...

Pihenőnapokon csökkenteni a szénhidrát bevitelt és növelni a zsírbevitelt jó módszer?

Figyelt kérdés

Sportoló vagyok, hobbi szinten tornász, illetve mellete járok edző terembe.


Tápanyag összetétel bevitelével kapcsolatban kezdtem el gondolkodni, de a kérdésemre nem igazán találtam választ, ezért kérdezlek meg titeket.


Edzés napokon növelni szoktam a széndhidrát bevitelt, hogy elegendő energiám legyen az edzésekhez. Viszont arra gondoltam, hogy pihenő napokon nincs szüksége a szervezetnek gyorsan hasznosítható energiára, (ha meg van, van annyi glikogén tartalék) ezért arra jutottam hogy pihenő napokon növelném a zsír bevitelt, (a zsírt lassaban emészti a szervezet=lassab felszívódás) és csökkenteném a szénhidrát bevitelt. Természetesen úgy lőném be az arányokat hogy az össz kalóriaértékem ne lőjem túl. Míg a fehérje ugyan úgy maradna mind kettő napon magas értéken (2g/tskg)


szerintetek jó ötlet?


nem tartok sem tömegnövelő, sem szálkásító étrendet, egy kiegyensúlyozott megfelelő arányokkal tartott étrendet követek.



2017. okt. 29. 12:01
 1/3 Cortez70 ***** válasza:
Így is lehet, nem rossz módszer ez sem ha a több napi kaloriamérleg rendben van.
2017. okt. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Esetleg a pihenőnapokon érdemes csökkenteni a kalóriabevitelt?
2017. okt. 29. 16:27
 3/3 Cortez70 ***** válasza:
Nem kell, ha nem zsírosodsz.
2017. okt. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!