Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha heti 2x futok egy héten,...

Ha heti 2x futok egy héten, az elég vagy több kéme?

Figyelt kérdés

2017. nov. 2. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
3-4 ha fejlődni akarsz.
2017. nov. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hülyeség. Én kettővel is fejlődtem. Sőt, ha valaki rohadt edzetlen, akkor lehet nem is bír két alkalomnál többször futni, mert 1000 méter is kicsinálja.

Igazából ha van progresszió, akkor akár heti 1 is elég lehet.

DE hangsúlyozom, hogy céltól is függ. Ha maratonra készülsz akkor már kevés, de egy hobbistának bőven elég lehet két alkalom.

Viszont ha van időd és már bírod, akkor menj ki 3x nyugodtan.

2017. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Csiß ***** válasza:
Mi a cél? Állóképesség,vagy fogyás? Mondjuk szerintem mindkettőhöz kevés a heti 2..inkább 3,de ha edzettebb vagy,akkor mehet 4 is.
2017. nov. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy kevés. Én a nulláról indultam, teljesen edzetlenül. Heti 2x futottam. Szeptember végén kezdtem tavaly és decemberre már 8 kilométert is le bírtam futni normál tempóban. Igaz csak 10-10,5 Km/h-val ment kényelmesen, de volt amikor ment 11 km/h-val is. Szabadban és futópadon is futottam. Fogyásnál inkább az étrend számít. Meg nem is biztos, hogy jó 5let, ha sok a túlsúlya.
2017. nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy mennyit futsz, 2x5 km vagy 2x20... Meg mi a cél? A semminél bőven több a 2 rövid futás is, ezzel már a lakosság kb 95%-ánál többet sportoltál. Meg attól is függ milyen alapokkal indulsz, mennyi sportmúlt áll mögötted, végzel-e mellette más mozgást. És persze számít az adottság is, van aki heti két futással is rövid idő alatt igen jó eredményeket tud elérni, van akinek több kell és hosszabb időtartam alatt fejlődik ugyanannyit.
2017. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!