Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes testes vagy osztott...

Teljes testes vagy osztott edzéstervet csináljak?

Figyelt kérdés

2 éve edzek heti 4 alkalommal, teljesen naturalba. Azt hallottam illetve olvastam is, hogy lehet a teljes testes edzessel jobban fejlődnék. Tehat heti 3x edzenék es minden izomcsoportra egy gyakorlatot csinálnék/ edzes. Szoval az összes izomra 3 gyakorlatot csinálnék hetente, nagyjából ugyanannyit mintha osztottan csinálnám.

Viszont igy csak 48 órát pihennek az izmok az nem kevés? Nem lesz ez igy túl edzve? Vagy úgy, hogy egy gyakorlatot csinálok elég a 48 ora pihenő? Egyáltalán mennyire hatásos ez az edzesterv egy haladó számára? Vagy maradjak inkább az oszttotnal?


2017. nov. 14. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Osztott testes nincs?
2017. nov. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljes test.Pl.ICF 5x5
2017. nov. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig osztottan edzettél, akkor kipróbálhatod a teljes testeset is egy kis időre, és figyeld, hogy van-e változás. Haladóként vszeg jobban le tudod fárasztani az izmaidat, és akkor esetleg kellhet a több idő regenerációra, de az újfajta stimuláció biztos jól jön.


Én is gyakran szoktam teljes testes edzéseket csinálni, sztem tök jók, mondjuk nem egy-egy izmot átmozgatót, hanem erőemelős meg összetett gyakorlatokat iktatok be.

2017. nov. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Cortez70 ***** válasza:
100%
Néha nem árt váltani, próbáld ki a teljes testes tervet.
2017. nov. 15. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BlodDrunk ***** válasza:
100%
Ki kell próbálni,mindenkinek más jön be,teljes testes edzés akkor jobb szerintem ha tudsz eleget pihenni,jobban lehet fejlődni,de ha fizikai melózol,nem tudsz napi 7-8órát aludni szerintem sok lesz,legalább is nekem az volt,pedig mindenki azt írja hogy az osztottal edzed könnyebben túl magad,de én nem ezt tapasztaltam.
2017. nov. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!