Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Váll, tarkófájdalomra mit...

Váll, tarkófájdalomra mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Hosszabb ideje fennáll. Kb 4hónapja , amikor emelem a súlyokat , a tarkómnál és felette nagyon fájz , feszes volt, és nyomott is belülről. A vállamnál pedig olyan erzes, hogy a legtobb mozdulatra, mintha ugralna benne valami, sokszor at is kattan, recseg, ropog, merev és fáj,talán mintha csomós lenne. Amikor csipőre teszem mindkét kezem és a vállamat nyomom előre, ( tehát amikor elől a két könyököm összeér) akkor érzem nagyon. Úgy gondolom , hogy kondi közbe nem sérültem le, nem attól van az egyszer biztos, különben is, azóta nem voltam kondizni.Az lehet, hogy ez a stressztől van,? mert elég feszült voltam mostanában .Mit javasolnátok rá? Köszi

2017. nov. 21. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Masszázs, izomlazito kremek, SMR henger. Nekem ugyanigy be van allva, csomosodva a nyakam, vallam. Ezek talan segitenek.
2017. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szerintem ilyen erős tünetekkel erre már nem ártana gerinctorna edzés.

az a neve-felső háti-nyaki gerinctorna.

a sima rossz tartástól is ki tud alakulni valószínűsíthető nyaki gerincsérv,vagy csigolya kopás.

télen meg azért gyakoribb tünet ez,mert rajtad a pulóver,a kabát,adott a rossz tartás,erre rájön a téli ruhák súlya és máris sokkal jobban húzódik előre a vállad nyakad amik fokozzák a meglévő tüneteket.

a csigolya távolító gyakorlatok hatásosak rá mint-

állsz egyenes tartásban,a kezeid a tested mellett és jobb kézzel nyújtózkodsz lefelé az egyenes tartást megőrízve,a fejedet meg balra fordítod és ezt a pózt tartod 1 percig,egészen lassan,de egyre erősebb nyújtással.

aztán a másik oldalra is.

2017. nov. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!