Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hülyeség egy héten 2x edzeni...

Hülyeség egy héten 2x edzeni mellizomra?

Figyelt kérdés

2 eve edzek de csak itthon es a mell eddig kimaradt. Most vettem fekvenyomó padot, meg kétkezes rudat+ súlyokat. Es mivel nulla mellizmom van heti 2x kezdtem rá edzeni. 3-4 nap szüneteket tartok. Egyébként 4 gyakorlatot csinálok piramisban.

Pl. Hetfon: fekvenyomas, tarogatas, athuzas, széles fekvo.

Csutortok: fekvenyomas pozitivba, tarogatas pozitivba, szűk nyomás meg athuzas.

Szeretném hamar felhozni, de van aki azt mondta, hogy igy túl fogom edzeni. Elég heti egyszer? De úgy nem lesz vagy egy év mire felhozom?


2017. nov. 23. 04:04
 1/6 anonim ***** válasza:
3-4 nap pihenővel nem edzed túl. Sokan nyomnak heti kettőt.
2017. nov. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég heti egyszer.


Én nem tudom hogy fér be valakinek heti 2 egy testrészből.

Nekem így is kb 1,5 hétre jön ki ugyanaz a testrész.


Ráadásul van olyan,hogy nem tudok tovább haladni,mert mondjuk a mellezéstől olyan izomláz lesz a tricpeszemben,hogy 2-3 napig csak lábazni vagy hasazni/kardiózni tudok.


Általában 2 napig van izomlázam mindenhol,és durva lenne,ha éppenhogy csak regenerálódtam,már edzeném megint rá 1-2 napra.


Ha csak hobbi szinten csinálod,szerintem felesleges ilyen gyorsan haladni,pláne ha kezdő vagy ezen a téren,akkor a heti 1 bőven elég.

2017. nov. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Cortez70 ***** válasza:
Edzheted, de akkor egy edzésre elég 2 gyakorlat.
2017. nov. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség.

Nyílván ilyenkor az egy edzésre jutó sorozatok számát megfelezed.

Nálam így néz ki a mell: egyik nap 6 sorozat fekvenyomás rúddal, másik nap szintén 6 sorozat fekvenyomás rúddal.

hétfőn és csütörtökön van melledzés nálam.

2017. nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2-es: csak mellre dolgozok kétszer egy heten, a többi izomra egyszer. Es mellre is csak addig amíg nem sikerul felhozni.
2017. nov. 23. 17:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja,értem,akkor ez csak átmenetileg tervezed.


Mondjuk annyira nem lehet szembetűnő a dolog,és 1 év alatt,heti 1-szer mellre edzve is be lehet hozni a lemaradást,ha csak nem versenyre járó testépítő vagy,de aki az,az eleve nem hagy ki,nem marad le egyik testrésszel sem:)


Mondjuk én is láttam már olyat,hogy valakinek akkorja karja volt,mint egy ház,de a többi testérsszel nem foglalkozott.

2017. nov. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!