Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Baj, ha vegyes fogással...

Baj, ha vegyes fogással végzem az evezést?

Figyelt kérdés
Elértem egy olyan súlyhoz-125kg-ami már nem megy rendes fogással,ezért elkezdtem vegyes fogást alkalmazni.Jó ez így?Nem szakadhat el ettől a bicepszem?

2017. nov. 24. 21:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Inkább gurtnival csináld.
2017. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az úgy nem jó,csak még tovább gyengülne a fogásom
2017. nov. 24. 21:56
 3/21 anonim ***** válasza:

Nagy súlynál már nem a fogáserősség a lényeg, idővel elérkezel egy holtpontra, ahonnan már nem vagy képes akkora súlyt a kezedben tartani, mint amekkoráta hátad elbír, és mivel hátazásnál a megcélzott izomcsoport a hát, ami mivel sokkal nagyobb izomcsoport, mint az alkar, így ebből következően sokkal nagyobb súlyt igényel az optimális terheléshez, ekkor van itt az idő a gurtni használatára.

Ha nagyon rá akarsz menni a fogáserősségedre, akkor lógj egykézzel+súllyal, de ne a hátedzésed szenvedje el, hogy nem használsz gurtnit.

2017. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
használj gurtnit. nem a fogásod az elsődleges, amit edzeni akarsz vele, szóval ne aggódj miatta.
2017. nov. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Aztán ne legyek képes semmit se megemelni gurtni nélkül?Felhúzásnál nagyobb súlynál így is rá vagyok kényszerülve a gurtnira

Vegyes fogással meg még simán menne az evezés

2017. nov. 24. 23:17
 6/21 anonim ***** válasza:
Inkabb szanj kulon gyakorlatot a fogaserossegre, mint hatraltasd a hat edzesed. Akasztasz suly magadra, es logsz, ugyanott vagy vele.
2017. nov. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Próbáltam ezeket a fogáserősítő gyakorlatokat,nem érnek semmit..egyedül az erősíti a fogást,ha gurtni nélkül húzunk.

Semmiképp sem fogom felvenni a gurtnit evezéshez.

A kérdés az volt,hogy mennyivel más haása van így a gyakorlatnak?Meg van e valami veszélye ennek?

2017. nov. 25. 00:46
 8/21 anonim ***** válasza:

Nyilván asszimetrikus a terhelés, és érdemes a fogást váltogatni(meglepően).

Sérülés veszélye is valamivel magasabb.


Gurtni nélkül 70kg-al tudok fűrészelni, gurtnival pedig 90-el, ha a hátat akarom megcélozni szerinted melyik az okosabb választás?

A könnyebb sorozatoknál én sem használom, csak amikor már nagyon nagy a súly, vagy fárad az alkarom, mit gondolsz, ha elkezdesz gurtnit használni, onnantól mindent vele csinálsz, még a bemelegítést is?

Súllyal egykézel lógni meg +40kg-al szoktam, biztosan gyenge a szorításom.

Gondolj már bele, hogy az alkar, mivel kisebb izom, sosem fog elbírni akkora súlyt, mint az egyik legnagyobb izom, a hát..

Erőemelők és strongman-ek szerinted miért használnak gurtnit, övet, bandázsokat, slingshot-ot?

(Bár az öv tényleg hülyeség, ha csak hobbiszinten gyúrsz, vagy nem nyomod legalább 5 éve.)

2017. nov. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Miért ne bírnál semmit se felemelni gurtni nélkül utána?

De felőlem csináld ahogy akarod. Lehet belőle sérülés, asszimetria pedig biztos.

2017. nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Erőemelő versenyen pont,hogy nem lehet gurtnit használni és a strongmanhez is nagyon kell a fogáserő.

Pont erre csesztem rá.Nyáron felhúzó versenyen csak 170-et bírtam emelni,holott gurtnival ment volna 190 vagy több is.

Ahogy elkezdtem gurtnit használni felhúzáshoz,a fogásom csak mégjobban elgyengült.Nagy súlyos felhúzáshoz még oké,de ha már egy evezéshez is gurtnit használok,az már ciki.

2017. nov. 25. 12:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!