Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért erősebb a bal oldalam?...

Miért erősebb a bal oldalam? Egyébként jobbkezes vagyok. Ez normális?

Figyelt kérdés

Minden egykezes súlyzós gyakorlatban,legyen az bicepsz,oldalemelés,tricepsznyújtás fej fölött stb.megtapasztalom,hogy a bal oldalam erősebb.Oldalemelésben pl.az adott súly jobb kézzel nagyon nehéz,ballal viszont lazán megy.Tricepsznyújtás is könnyebben megy bal karral.

Ha jobbkezes vagyok,nem a jobb karomnak kéne a dominánsnak lenni?



2017. nov. 25. 14:38
 1/5 BlodDrunk ***** válasza:

Nem,ez genetika függő,nézz utána jobb és bal agyfélteke müködésének ha annyira érdekel,de ez mindenkinél így van.

Valakinél látványosabb valakinél alig észrevehető.

2017. nov. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem neveltek at jobbkezesse kiskorodban? Lehet nem is emlekszel ra. Egy idoben szokas volt, hogy az alapbol balkezeseket atneveltek jobbkezesse. Ma mar nem valoszinu, hogy ilyeneket csinalnanak, de az "atkosban" meg volt ra pelda.
2017. nov. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor lehet,hogy balkezes voltam eredetileg és ezért erősebb?
2017. nov. 25. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkabb siman annyi, hogy mindenkinek erősebb az egyik oldala. Valakinek ez, valakinek az. Ennyi.
2017. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ez hatalmas nagy hülyeség amit írtál. Honnan vettél te ekkora orbitálisan hatalmas baromságot? Miért lenne mindenkinek erősebb az egyik oldala mint a másik?
2018. nov. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!