Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnátok tanácsot adni?...

Tudnátok tanácsot adni? (lehetőleg korombeliek,18/F)

Figyelt kérdés
18 éves srác vagyok, és eléggé nyomoréknak érzem magam fizikailag. Tartáshibám van, ami abból adódik, hogy gyenge a hátizmom (sokat ülök, helytelen testtartással). 55 kg körül vagyok, pedig próbálok naponta többször enni, szénhidrát dús kajákat, de alig érzékelek változást. Kb nyáron elkezdtem edzeni otthon, netes edzésterv alapján, de az izomláz teljesen elvette a kedvem, meg hogy a gyakorlatok közben is fájdalmam volt. Mit tanácsolnátok? 180 centi körül vagyok egyébként.

2017. dec. 3. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:

-Tartáshiba korrigálására szakember a legcélszerűbb.


-Folyékony kalóriát könnyebb bevinni> ne kíméld a turmixgépet, ha nincs, vegyél.

Ajánlom, hogy mindenféle magokat darálj be, azokban sok a kalória meg relatív kevés bennük a káros anyag, a mindennapban fogyasztott kajákhoz képest, ez minden agyonmarketingelt, úgynevezett "tömegnövelő"-től meg poroktól hatásosabb lesz.


-Egyél olyan ételeket, amik térfogatban kicsik, kalóriatartalomban viszont magasak, pl. szárított gyümölcsök.


-Alázd az izmokat nehéz összetett alapgyakorlatokkal(húzódzkodás,tolódzkodás,guggolás,felhúzás,mellről nyomás,fekvenyomás), nem muszály feltétlenül

a konvencionális variációt végezni.


-Maximális eredmény érdekében végezz izolációs gyakorlatokat, főleg (majd idővel kiderül, hogy ezek mik)gyengepontjaidra.


-Amennyiben mindenképp otthon akarsz fejlődni, ez is megoldható egy ideig, szerezz valamit amin tudsz tolódzkodni és húzódzkodni, ha komolyabban be akarsz invesztálni, akkor erőkeretet, olimpiai rudat, súlyokat.


-Aludj eleget.

2017. dec. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!