Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fehérjepor okoz hajhullást?

A fehérjepor okoz hajhullást?

Figyelt kérdés

Van 3 ismerősöm, akik (egy 30, egy 40 és egy egyetemista)

edzenek/edzettek.Mindhármuknál megfigyelhető a hajhullás, és mindhármuk szedett fehérjeport (a 30 éves az kreatint, bedurrantót és BCAA-t is, és ő már nem bírja megemészteni a tojást sem).Az egyetemistánál akkor kezdődött, amikor bekerült az egyetemre-gondolom a stressz is hozzátett. A 40 évesről csak azt tudom hogy hullik.

Én 17 éves vagyok, lassan egy éve edzek, fehérjeport pedig (kb nyár vége óta kezdtem) csak edzés után szedek szőlőcukorral és 2 főtt tojással. Étrendem megfelelő, extrába én halolajat meg vitaminokat szedek (nekem ezek fontosabbak). Lehet tőle hajhullás? Nektek mi a tapasztalatotok?



2017. dec. 4. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. A hajadnak pont hogy szüksége van a fehérjére.
2017. dec. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A vese bontja a fehérjét ha az neki sok vagy az a fajta nem tetszik lehet tőle hullás , a hormonok vagy a nyomelem hiánya folyamatos nyomás krízis is ledobja a rőzsét . Szerencsésebb esetben csak korán őszül ...
2017. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A tul sok feherje okozhatja, nem a feherjepor.
2017. dec. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért az se mindegy hogy mit értünk sok alatt.. 1-2g/tskg bőven jó ha rendben a veséd. Tápkiegből mehet 30% is ebből. Valakinél 3-4g/tskg-nál se jelentekzik ilyen mellékhatás. De ahogy írtam a fehérje hiány is okozhat ilyen problémát.

Az egészséges mennyiség átlagembernél 1g/tskg sportolónál 1,5-2.. testépítőknél akár 3-4 se meglepő.

2017. dec. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
mki tudgya h hullik a koksztól csak vki nem mondgya ki ez van válalták hogy a sok szteroiddal tele tömöt szart eszik
2017. dec. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, a nyelvtan korrepetálástól viszont nem hullik a haj, nyugodtan élj a lehetőséggel!
2017. dec. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kreatinról van ez a hír, egyeseknél megemeli a dht termelsét.

Nem fontos semmi amit leírtál, "mellesleg".

2017. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van jópár ismerősöm, akik soha nem edzettek és hullik a hajuk, kopaszodnak. Ez attól lehet, hogy nem edzenek?
2017. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!