Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ketogén diéta mennyire jo?

Ketogén diéta mennyire jo?

Figyelt kérdés

Rendszeresen sportolok, szeretnék leszálkásíteni. Viszont sportolóként nem szeretnék böjtölni hogy elérjem a ketózis állapotát mikor már a szervezet a zsir tartalékaimat használja stabilan. Elvileg elérhető a ketogén étrendel is a ketózis mikor magas zsír, közepes fehérje és alacsony szénhidrát alapú étrendet követek. Kettő kérdésem lenne. Az egyik hogy a ketogén tartalmú étrendnek ugye az lenne a lényege hogy az alacsony szénhidrát tartalmú étkezés miatt a szervezet a zsírtaltalékait éli fel. De ha én csak étrendet váltok és szénhidrát mellet a zsírokat viszem be nagyobb arányba akkor nem csak annyi történik hogy a szervezetem átáll a zsírokbol történő energia szerzésre? Mert ha ételből viszek be elegendő energiát akkor hiába ketogén étrend a szervezet nem a tartalékait fogja használni hanem az ételből szerzet energiát fogja hasznosítani vagy tévedek?

A másik kérdésem pedig az hogy ketogén diétában mennyi a megengedet szénhidrát mennyiség? Sportolok, és dolgozom. Férfi vagyok 21 éves, és 174 cm magas.



2017. dec. 5. 16:22
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
és 73 kilo.
2017. dec. 5. 16:23
 2/49 anonim ***** válasza:
19%

Mennyire jó?

Szív és érrendszeri betegségek okozásában és a hormonháztartás zavarásában number one.


Fogyni viszont mindennel lehet, ha kalória mínuszban vagy, úgyhogy magában ez nem jelenti azt, hogy valami egészséges.

2017. dec. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Persze hogy összezavarja a hormonháztartást addig amíg nem áll át a szervezet a ketozisra. Képes alkalmazkodni a szervezet és x idő után nem különösebben jelent neki problémát. Ketonokon vígan képes eléldegélni az agyunk, a máj pedig elegendő glükózt képes szintetizálni ha a szervezetnek szüksége van rá. A kérdésem arra irányult, hogy akinek van tapasztalata a diétával kapcsolatban az tegye meg hogy leírja a véleményét.
2017. dec. 5. 16:44
 4/49 anonim ***** válasza:
32%

A hormonháztartás megzavarása alatt ilyesmire gondoltam:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=m8yikz5bOEQ&t=29s

2017. dec. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
62%

Első lécci ne kontárkodj bele! Az én hormonháztartásom pont a ketogén diéta tette rendbe. (Pcos-em van) Nem mindenki egyforma, van, akinek bejön, vkinek nem. Mellékesen a tej tilos keto diétán.


Kérdező, úgy nem lehet ketózisba kerülni, hogy a szénhidrátot nem csökkented le. Hiába a sok zsír, ha a ch felnyomja az inzulint, akkor a cukrot égeted először, a többit raktározni fogod.

Ch eleinte napi max 20 gramm, haladóknak 50 lehet.

2017. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
27%

"lécci"

Van több fajta ketogén diéta, még vegánként is lehetsz az.

A tej, lehet, hogy valamilyen okból "tiltott" lol, de a nagy keto guruk szeretik a sajtot meg a laktózmentes(tehát nagyon nagyon tökéletesen egészséges) túrót kétpofára zabálni, ezért linkeltem a tejtermékekről a tanulmányt.

Megsúgom, a hús is felbssza az inzuliszintet.

https://www.youtube.com/watch?v=VAweyqtb7D8

https://www.youtube.com/watch?v=zPgfnwNjZ8I&list=PL5TLzNi5fY..

2017. dec. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
26%

Oktass ki ketóbol "lol" mikor annyit nem tudsz, hogy a tej zsír/cukor/fehérje aránya más, mint a sajté, ezért tilos "lol"

Am tejterméket csak a ketósok fogyasztanak szerinted? Vagy hogy jön ide?

Your agenda is showing, vegan.

"lol"

2017. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
36%

Látom a finom sajtika eldugította a hajszálereket az agyadban.

Valamiért beképzelted, hogy nem tudom, hogy a "tej zsír/cukor/fehérje aránya" nem ugyanaz, nem csak a tejre gondoltam, elárulom, ugyanúgy vannak emlőshormonok minden tejtermékben, mint ahogy a tejben, roppant meglepő módon. Alig lehet elhinni.

Nekem aztán qrvamindegy, ki fogyassza, ez nem befolyásolja a tényt, hogy szr.


Tudom, hogy nem fogod fel, hogy, "hogy jön ide", segítek:

Ugye, a ketogén diéta azon alapul, hogy démonizálják a szénhidrátokat, és ezért olyasmit fogyasztanak amiben soka a fehérje, meg a zsír, hogy életben maradjanak valamitől. Na most, van a sajt, ami egy tejtermék és most figyelj, sok benne a zsír és a fehérje, szénhidráttartalma viszont alacsony, és a nagyon okos emberek ezt abban a tudatban fogyasszák, hogy milyen egészséges, merthogy keto.


Nem hiába maradt le az érvelésed, tisztelt, "keto szakértő".


"Your agenda is showing, vegan."

Reading this, i would suspect, that your English is skilled af, thats why you are trying to show it off, so, the only reasonable explanation, why you could not understand the several videos and the study on pubmed, what i linked as arguments, is, that you are mentally fu cked.

2017. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
0%
Probaltam, nem valt be.
2017. dec. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
36%

"elárulom, ugyanúgy vannak emlőshormonok minden tejtermékben, mint ahogy a tejben"

Ezt akkor minden krumplipürés és pudingreceptes kérdéshez beírod kérés nélkül, vagy csak minket ketósokat tisztelsz meg vele? Miért? Nem úgy tűnik, hogy olyan "qrvamindegy" lenne neked:D


"olyasmit fogyasztanak amiben soka fehérje"

Ez nem igaz. Túl sok fehérjétől kieshetsz a ketózisból. A fehérje az étrend 15-30%-át teszi ki, fizikai aktivitástól függően. Még mindig nem vagy tisztában az alapokkal sem, add fel, segget csinálsz a szádból barátom:D

2017. dec. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!