Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék belevágni 1,5 év...

Szeretnék belevágni 1,5 év sport nélküli élet után egy intenzív edzésbe, milyen kezdést ajánlotok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Diploma megszerzése után, pofán ugrottam a mérnöki pályát, iszonyat mennyiségű munkaórám van az elmúlt 1,5 évben, és csak az érdekelt, hogy minél hamarabb tapasztalatot szerezzek ott, ezért teljesen elhanyagoltam a sportot és magam is. 190cm és 97kg vagyok most. Durván 12-15kg felesleg biztos van rajtam (jellemzően has tájékon), ez a rendszertelen "szemét" evésből adódik. Fél éve 117kg-ot mutatott a mérleg, tegnap mérve 20kg-al kevesebbet, pedig csak a kaját raktam rendbe (kalóriát nem nagyon számolom,többször eszek keveset vagy ha már érzem, hogy elég akkor nem eszek többet), meg heti 1x szeptembertől futni jártam. 1,5 hónapja letettem a cigit 5 év után, most pedig elhatároztam, hogy szeretnék izomtömeget is felszedni magamra, és teljesen átalakulni. Edzőterembe eddig ritkán jártam.

Tudnátok ajánlani, oldalt forrást, amivel tényleg érdemes foglalkozni? Esetlegesen személyes tanácsokat? Akár milyen vitaminokat, esetleg fehérjéket érdemes-e szedni?

Tudom gugli a barátom, de hátha valaki már előtte tájékozódott erről, esetleg bevált neki valami, forrás blog stb.

Nem akarok itt nagyok akar a szarka alapot sem játszani, időt beletenném, elszántságom megvan, kajára már gondosan odafigyelek. Köszönöm a válaszaitokat! 25F



2017. dec. 7. 01:50
 1/2 anonim ***** válasza:
shopbuilder.hu én innen szedtem le edzéstervet, étkezési tanácsokat, étrendkiegészítő javaslatokat stb. Itt biztosan találsz olyat, ami a leginkább beépíthető a mindennapjaidba. Sok sikert:)
2017. dec. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A shop builder annyit ert a testepiteshez, mint mamam az androidos telefonhoz.
2017. dec. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!