Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem diétázok akkor is...

Ha nem diétázok akkor is elérhetek egy szép esztétikus formát?

Figyelt kérdés

Jelenleg szinten tartok, naponta körülbelül 2400-2500 olyakor 2800 kalóriát fogyasztok el, amiből a makrók 50% szénhidrát, 20% fehérje és 30% zsír.


Viszonylag izmosnak mondanám magam, bár még szeretném ha legalább 5-10 kilo izom feljönne, de egyenlőre nem szeretnék tömegelni. illetve nem szeretnék diétázni se, mivel véleményem szerint egyik sem egészséges. Ha túl sokat eszem az is rosszul esik, ha keveset az is, és hát elvégre az a legfontosabb hogy a saját testünkre hallgassunk. Van egy kis zsír a hasamon, de egyáltalán nem mondanám soknak, pont annyi van, hogy a felső két kockám látszik de a többi már nem. Érdeklődnék, ha éveken keresztül, egy szinten tartó étrendet követek, és mellette rendszeresen sportolok, akkor diéta nélkül is elérhetek idővel, egy esztétikus szép formát, akár a kockáim is látszódhatnak majd? Vagy az csak diétával lehetséges? (testkompozíció változásra célzok) még egyszer mondom nem szeretnék teljesen száraz lenni, nem akarok 10% testzsír százalékot, csak egy esztétikus külsőt, és jó egészséget.



2017. dec. 12. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A 10kg izom feljövetele semennyire sem valószínű, az esztétika meg a "szép forma" meg relatív.

Mi az, hogy véleményed szerint nem egészséges, és az a legfontosabb, hogy a "saját testedre hallgass"?

Diéta nélkül akkor fogsz leszálkásodni, "kockásodni", ha többet mozogsz, ergo több kalóriát égetsz a bevittnél.

2017. dec. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, mikor azt mondtam hogy hallgassak a saját testemre, hogy mikor kiprobáltam a tömegelést akkor kb 3500 kcal-kellet bevinnem. Ennyitől kezdtem növekedésnek indulni. Tiszta kajábol ennyi kalóriát, számomra megterhelő volt bevinni minden egyes nap, és nagyon leterhelte az emésztésemet. Kötve hiszem, hogy jot tesz az embernek ha az emésztő rendszere soha sem tud “megpihenni” vagy kicsit kitisztulni.


Tisztában vagyok azzal hogy szálkásításhoz kalória defficit kell. De mint ahogyna azt leírtam, testkompozíció változásra törekszem, és arra irányult a kérdésem hogy szinten tarto étrendel, ha éveken keresztül rendszeresen sportolok, csökkeni fog a testzsír, és növekedni fog az izomtömeg? Igen, vagy nem?

2017. dec. 12. 15:41
 3/5 A kérdező kommentje:
Minimális, 100-200 kalória töblett mellett.
2017. dec. 12. 15:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően azt mondom működik. Állj be egy minimális pluszra. Itt jönni fog ugyan úgy zsír is, de minimális. És hosszútávon növekedni fog az izomtömeged, anélkül, hogy behíznál mint a disznó.

Viszont a zsír csak kalóriadeficitben fog eltűnni, szóval a folyamat végén ugyan úgy kell csinálnod egy diétát, ha kockás hasat szeretnél.

2017. dec. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a 3500 kcal egyáltalán nem sok. Miért kéne tiszta kajából bevinni? Amúgy tiszta kajából se nehéz, emeld a zsírbevitelt 2*esre. Semmi egészségtelen nincs amúgy benne... Ha a testemre hallgatnék, megb...sznék mindenkit akit meglátok, szóval ez is baromság.

Te nem is akarsz jól kinézni.

2017. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!