Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes lehet plusz magnéziumo...

Érdemes lehet plusz magnéziumot szednem görcsök, szédülés esetén?

Figyelt kérdés

mostanában gyakran görcsölnek be a végtagjaim a semmitől és elég gyakran meg is szédülök főleg edzés vége felé

voltam vérvételen hogy hátha kiderül belőle valami de az eredmények szerint makk egészséges vagyok

az orvos magne b6 ot írt fel hátha segít, ezért utána néztem mit tartalmaz a multi amit szedek(One Day)

Multi Pro-t szedtem(napi magnesium,kalcium adag 90% át fedezi) kb 2 évig de át álltam sima One Day-re(ez csak 12% át) gondoltam nincs szükségem annyi vitaminra pff..

tapasztalt már bárki hasonlót és megoldotta-e a plusz magnesium a problémát?


2017. dec. 17. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp probald meg ha a taplelokbol nem fedezed a magnézium szükségleted akkor kell kieg. Ami a one a daybe van az nagyon kevés. Szedules nem hiszem hogy emiatt van ,lehet vercukor. Egyél edzés előtt rendesen szenhidrat
2017. dec. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*szenhidrat dusan. Ha nagyon zorall az edzesed akkor a vége felé mehet cukor is.
2017. dec. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes soha semmit ezeken kívül: B12, D3, jód, algaolaj.

Rendes ételeket kell enni.

Egyél magvakat és zöld leveles zöldségeket, pl napraforgó, mák, mandula, mogyoró, brokkoli, spenót kelkáposzta, cukkini.

2017. dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

En ennyire sulyos esetben napi 3 nagyon pupos kaveskanal tiszta gyogyszertari magnezium citratot ettem! 2 ev alatt toltpdtem fel. Akkortol csokkenthettem az adagot.


Az edzes vegen a szedules az ehseg jele. Teljesen normalis,h eros es hosszan tarto fizikai igenybevetel utan megehezel. Edzes kozben is ehetnel. Edzes elott en a helyedben jobb minosegu feherjet ennek: en nyers kagylot szoktam zoldseggel vagy halat. Edzes kozben nyerstojast.

Az is szamit,h tudtal-e enni aznap 3 orankent minosegi feldolgozatlan feherjet ( hal/tengeri herkentyu,- hust nem eszem soha)


Soha nem eszem feherjeporokat meg egyeb feldolgozott elelmiszert.

2017. dec. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na megint egy iq kombo. Hal az végülis zöldség a zöldség meg jó.


Ne egyél nyers tojást!

2017. dec. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4

Úr isten:D

A hal meg a "tengeri herkentyű" az nem egy állat izma?

Mi az, hogy akkor nem eszel húst?

Nem zavar, hogy a tojás, főleg nyersen az egyik legrosszabb dolog amit megehetsz, és hogy az áltad felsorolt dolgok tele vannak minden környezetszennyező anyagokkal, emellett koleszterollal és heme vassal?

Jó minőségű fehérjének azt nevezném, ami nem tartalmaz más káros anyagokat pluszban.

Megsúgom, hogy a hőkezelés már feldolgozásnak számít.

2017. dec. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az egyes Mg készítmények esetén a tartalom/felszívódás/hasznosulás téren érzek bizonytalanságot. Egy itteni infó szerint, pl.:

Mg-citrát: 16% Mg tartalom, és 90% felszívódás.

Ugye a folyamatnak az a helyes sorrendje, hogy ha pl. 1000 mg. Mg.-citrátot beviszek a szervezetembe, akkor abból 90%, az az 900 mg. fog felszívódni, aminek a Mg. tartalma 16%, az az 144 mg.

Ami nem világos, hogy a szervezet a 144 mg. Mg-ot hasznosítja, vagy a 900 mg. Mg-citrátot? Itt ugye, egy molekuláról van szó?. A szervezet szét tudja azt bontani? Mivel neki csak a Mg-ra van szüksége.

Hasonló gondolatmenettel, mikor pl. megiszok 1 l. vizet, ki lehet számolni, hogy most hány gr. Oxigénhez és hány gr. Hidrogénhez jutattam a szervezetem, de továbbra is a vizet, a H2O- fogom hasznosítani.

2018. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó lesz a napraforgómag meg a cukkini, nyugi.
2018. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!